Előadó: | Rhino |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
én már leszarom kik vannak mellettem,
mert amúgyis csak magamban hiszek meg Istenben,
fontos a barátság akár a szerelem,
de ezt a két szót inkább kurva gyorsan feledem.
én téged mindig igaz barátomnak hittelek,
amíg azt nem mondtad, hogy én rossz irányba vittelek,
én védtelek mindig, nem kellett kérned,
ha ütni kellet akkor ütöttem érted.
hányszor hívtalak, de leszarod a fejemet,
annyit mondjál legalább, hogy felesleged keresned,
de ennyi nincs benned, ezt már megszoktam,
én a baj elől soha el nem futottam.
én se vagyok szent, ilyet nem mondtam,
a barátságod szart sem ér ezt felfogtam,
ez már véget ért, bele törödtem,
csak az árnyékom van most már mögöttem.
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
amit csak lehet, minden elrontottam,
kapcsolatot kerestem, de kurvákba botlottam,
azt hittem bárki képes megváltozni,
értem képes vagy a múltat feláldozni.
ne nézzél madárnak, átlátok rajtad,
amit tőled kaptam azt se szívességből adtad,
azt hitted elcsavartad a fejem, de tévedtél,
amit én éreztem az nem volt más csak szenvedély.
másoknak kamura a jókislányt adjátok,
ők még nem tudják, hogy ribanc a fajtátok,
ezennel mondanám minden verébnek,
hogy mások jóban megbasszák a nőtöket ... .
ilyenek a nők, persze kivételek akadnak,
akik sikereket nem csak szopásokból aratnak,
azt hiszem érted, én elmondtam a lényeget,
senki nem érdemli meg, hogy mondjak neki szépeket.
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
éjszakánként lent a parkan sétálok egy füzettel,
mindig azt tervezem felhagyok a mocskos üzlettel,
felhagyok a kurvákkal, nem érdekel, hogy szopnak,
szétbaszom már azokat, akik bármi rosszat szólnak.
mert elegem lett abból, hogy elnézzek én bármit is,
rengeteget változtam, de azt hiszem ezt látod is,
a régi naív gyerekből csak halvány képek maradtak,
átbaszások, csalódások, bölcsebb férfit faragtak.
akinek a szíve megedződött és kemény lett,
ki közeledni akar felém nagyon régen elkésett,
rejtvény vagyok, amit megfejteni nehéz,
de mondhatnám én úgyis lehetetlen ez az egész.
felnézek az égre, hajnalodik az égbolt,
de mondhatnám azt, hogy ez az éjszaka oly szép volt,
whisky is elfogyott, mint tollamból a tinta,
. . . . . , az már nem teljesen tiszta.
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
i need a day this time.. two's day
Schoblocher Barbaráék feltöltötték jó energiákkal a Park közönségét
A 2011 őszén alakult Blahalouisiana Székesfehérvárról indult. Akkor beat-rock/pop-soul zenekarként aposztrofálta magát. A csapat azonban a tavaly megjelent Sötét Villám című lemez után napjainkban már egy, az eddiginél jóval színesebb zenei világba kalauzol. Az Amore (de nem veled) című szerzeménnyel a Blahalouisiana a közelmúltban le is leplezte az új érát.
A Parkban július 17-én tartott fellépésen a már ismert számokon kívül újdonságok is várták a rajongókat: a Blahalouisiana júliusig ugyanis több új dal megjelenését tervezi, melyeknek előszele már a budapesti koncerten is érzékelhető volt. Az estét Molnár Tamás nyitotta a Blahalouisiana előtt.
Blahalouisiana-dalszövegek itt.
Az este főszereplője a Blahalouisiana, és énekesnője, Schoblocher Barbara nem arról ismert, hogy megbújik a sarokban. A frontember öltözködése, karakteres hangszíne, hangjának intenzitása és dalszövegeinek tartalma mind megköveteli a maximális figyelmet. Mindemellett Barbara igazán kellemes jelenség a személyisége szempontjából is: a közönséggel együtt lélegezve vezette végig a koncertet, jóleső együtt-rezgéseket generálva.
A már a friss sajtófotókon is egészen üde stílust magára öltött formáció a közelmúltban megjelent Amore (de nem veled) című, az új érát előrevetítő dala mellett a koncert dallistájában a legnagyobb favoritok is helyet kaptak: a Túl távol, elég közel, a Szeressetek, a Faliórák vagy a Testemnek ha engedem.
Mi is az a friss éra, amellyel beharangozták a fővárosi koncertet?
Innen szép a győzelem, Ahol összeér összeér, Éllek túl, Ott van a nap, Nem ereszt – ilyen nótákkal is pakolta tele az estét a Blahalouisiana. Barbi párja, Apey (azaz Áron András, akivel több formációban is együtt zenélnek — így az Áron András & The Black Circle Orchestra-ban is) mély hatással van az énekesnő stílusára. Áron András igazi multi-instrumentalista multitálentum, aki a metalos gyökerei ellenére otthonosan mozog többek között a country világában is. Ebben pedig Barbi is remekül működik, s egyúttal finoman, jó érzékkel be is építi a stílus elemeit saját formációjába.
Mára a konga, a szaxofon, a földszínek alkalmazása, a béke és a szeretet hangsúlyozása, hippi-életérzés mind komfortosan vibrál a Blahalouisiana dalaival.
Beat, rock, kultúrház, háttérfüggöny és táncdalfesztivál
A látvány – Beatles-koncertek és a hetvenes éveket idéző, művelődési házas diszkók archív képkockáival, valamint a színpadon háttérként alkalmazott, szintén a kultúrház-érzetet keltő, finoman megvilágított drapériákkal egészült ki. Mindez a táncdalfesztiválok korszakába repített vissza. A beat és a rock volt a főszereplő. Több volt a félháznál a Parkban, a zenekar pedig láthatóan lazán, könnyedén létezett a színpadon. Élvezték azt a felhőtlen vibe-ot, amit ez az új irány hozzád a koncerthez.
Ez az összhatás a korábbi, Kovács Kati-Schoblocher Barbi duettet is megidézte.
Ha érdekel, milyen volt a látvány és az érzések a Parkban, nézd meg ezt a videót a korábbi duettről. Remekül leírja a fővárosi Blahalouisiana-koncert hangulatát.
A Faliórák annyira csúcsra járatta az érzelmeket, hogy Barbi sírva fakadt
– Bármennyire szeretek szerelmes lenni, a mai koncert érzése annál sokkal jobb
– fogalmazott az énekesnő.
A Vaksötét ezt követően akusztikus verzióban hangzott el és adott némi nyugvópontot az estének, hogy aztán a Kedvenc naplementém ismét felrázza a közönséget. A Szeressetek pedig tovább kontrázta a hangulatot.
Az estét az új sláger, az Amore zárta: temperamentumos, olaszos életérzést hagyva maga után.
– Vigyétek el ezt a sok pozitív energiát oda, ahol a legnagyobb szükség van rá. Meg tudjuk menteni a világot, elegen vagyunk itt és most ehhez
– tette hozzá Barbi.
Fotók: Blahalouisiana