Előadó: | Ducktape |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nem bírom én ezt, nem, nem, nem
Túl sok a jóból nekem azt hiszem
De velem Te nem lehetsz már ilyen
Kapcsold ki a TV-t légyszi, köszi, jólvan
Fél héttől a hullákat egy négyzetbe pakolva nyomod hozzám
De én vidám vagyok, ne vitatkozzál
Álljunk meg egy szóra
Gondolkodni néha jó is volna
Én nem tudom hol a határ
És ha egy ötletem van, még az is fáj
Csak még had mondjam el
Hogy engem rég nem érdekel
Senki nem ért engem
De nem is érdekem, hogy ez máshogy menjen
Elfogyott a pénz és a pasim szerint ronda vagyok
Vagyis azt, hogy szeret nagyon ritkán mondja
Szerinte jobb arc voltam eleinte
Egyedül vagyok
A szüleim csak féltenek
Mondjuk az se számít
Mert ők úgy sem értettek soha
Nekem kicsi ez a gyerekszoba
Angyal ok az rég volt
Most megnyílt az égbolt
Feleségből kúrva
De már fordítva nem durva
A Laci mondjuk jó arc
De neki nem elég a szexből
Közös témánk nincsen
De Ő a kicsi kincsem
- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -
A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.
A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben.
- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén
mondta a dalról az énekes.
A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.
- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.
Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán