Előadó: | A.M.D |
---|---|
Album: | Mindenen kívül |
Megjelenés: | 2012 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
Lőrke Pethő Krisztián Lőrincz Sándor Sík Endre |
Lőrke |
|
Kiadó: | Magán kiadás |
Stílus: | Hardcore, Punk |
Címkék: | Keressük! |
A nagyvilágba kiszakadva, az életet tömtük magunkba
Két kézzel, nem ésszel, minden nappal, minden éjjel
Az volt minden vágyunk, az élet értelmét megtaláljuk
Mindig úton voltunk, droggal vagy vasúttal
Talán hülyék voltunk
Mi ezt választottuk
Zárt-osztály, börtön, temetés,
Közben nem vágtam merre jártam
Nem tiszteltünk semmilyen határt
Sohasem féltünk, gyorsan éltünk
Meg vicceltük sokszor a halált
Aztán jöttek a horror trippek
Ott volt az út, rajta tábla, három hatos, az ördög száma
Mi az úton, én stoppolok rajta, hogy visszajussak, visszajussak
A pokol tüze már nem ad meleget, szenvedtem ott éppen eleget
Csak térden állva, vért okádva, hittem el
A gyomrom már nem bírja el
Mint egy filmet nézem az életet, mindent láttam, azt hiszem
Néha síros, néha komoly, néha vicces, néha horror
Éltem ahogyan tudtam, mert adott volt a program
De nem megyek már más felé, csak tisztán a cél felé
Talán hülyék voltunk
Mi ezt választottuk
De ezek a szavak ezek a képek
Itt maradnak bennünk végleg
Ott volt az út, rajta tábla, három hatos, az ördög száma
Mi az úton, én stoppolok rajta, hogy visszajussak, visszajussak
A pokol tüze már nem ad meleget, szenvedtem ott éppen eleget
Csak térden állva, vért okádva, hittem el
A gyomrom már nem bírja el
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik