Előadó: | Barbárfivérek |
---|---|
Album: | Úthenger |
Megjelenés: | 2010 |
Hossz: | 3:44 |
Szövegírók: |
Für Tibor Halpert Balázs Csató Adorján |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Bloose Bravaz |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tibbah:
Felénk nem egyszer az utca neveli a kamaszt,
Tízen éves kölykök már húzkodják a ravaszt.
Lepukkant utcákon hatalmas zsibvásár,
Hidd el testvérem az elnök is itt vásál.
Herbal patikusok rendelnek a kapukban
Itt durvább a petrezselyem mint lent Kingstonban.
Kaphatsz friss húst,de ha kell van használt
Vagy öreg kurvát lánynak öltözve ha basznád.
Mossák a vagyont az útszéli brókerek,
Itt jobban a kamatok mint a banki részletek.
Bármelyik arc lehet potenciál szervdonor
Ha a flaszter klinika a testére rákarmol.
Csicsás boltok,a pultokon kamu cuccok.
Az utcán a zakó mellé grátisz pinát kapok.
Nem buknak az árak el mint a tőzsde indexek,
Ha érzed a rafkót itt megfial a kis stekszed.
Refrén:
Bástya, térképre nyál, okosba át veszem
Mielőtt passzolom a hasznomat ráteszem.
Bástya,térképre nyál, okosba át veszem
Miután passzolom a jattomat leveszem.
Deego:
Ha luxusautó kell neked,
Bátyja bízhatsz az alakokban.
Csak pár napot kéne várnod és kihozzák darabokban.
Garázsokban épülnek fel a komplett gyártó sorok
A még nem publikált modellre is komplett árt jósolok.
Minden nap akció épp arra amit vennél,
Hiába keresed máshol olcsóbbat itt nem tudsz ennél.
Kis srácok zsebpénzért cserébe elszórják a pakkokat,
Mindenki félrenéz, rég lefizették a jardokat.
Rengeteg félresiklott sínylődik a lakat alatt,
Sziklává edződik a méregtől a vasak alatt
Hol zsiványság és tisztelet együtt járó alapok
Ugyanúgy betartják a kurdok,cigányok az arabok.
Az utca áramlik csak úgy hömpölyög a pénz
Ahogy pár emberek megtörik akár az öklökön a kéz.
Az árú minőségi de itt is akad bár silány,
A legtöbben rabszolgák maradnak de akad pár király.
Refrén
Bástya, térképre nyál, okosba át veszem
Mielőtt passzolom a hasznomat ráteszem.
Bástya,térképre nyál, okosba át veszem
Miután passzolom a jattomat leveszem.
Funktasztikus:
Balkán-mohikán a csóró csirkefogó
Új pulóverem ujján a lopásgátló csipogó
A gát egy rabló körtérrel való csaló
Ahol az eladó késő bánat,telihold,éjszakai járat
Amin bliccelek, biccentek vagy viccelek.
Szépen úszik a családi pótlék hé kibicelek.
Aprópénz. Itt a cseh gyerek, tollas a hátad,
Mutasd a telód, zsír a lépőd. Hanyas a lábad?
A házak asszisztálnak,a rasszok,a kasztok,
Az arcok,a katonák az égboltot karcolják az akasztófák,a paloták
Az ingatlan panamák, palamániák, oligarchiák,
Államilag kiképzettek a profi banditák.
Az utcán kell a jó duma a jó vaker,
Dílerek, repperek, a kamionokról leesett kiváló áruk fóruma,
Jóember, közel egy órán át füstöl a saját szemetem,
Mégis a telepen egy perc az eredeti lemezem.
Refrén
Bástya, térképre nyál, okosba át veszem
Mielőtt passzolom a hasznomat ráteszem.
Bástya,térképre nyál, okosba át veszem
Miután passzolom a jattomat leveszem.
A tesz-vesz városokban tesz-vesz a hármas,
Ha ötvenért jött be, rápattan egy százas.
A tizennyolc főt számláló zenekar július 3-án a főváros legnagyobb szabadtéri koncerthelyszínén lépett fel. Tizenhárom énekessel, öt zenésszel és egy, háromtagú fúvós szekcióval álltak színpadra. A Budapest Bár monstre koncerttel ünnepelte a fennállása tizennyolcadik születésnapját.
Én a bánatomat mindig kifogom videó itt.
A Budapest Bár az elmúlt, közel két évtized egyik legkülönlegesebb társulása a hazai zenei életben. Farkas Róbert a magyar zene paletta ikonikus előadóit és zenészet összefogva dolgoz fel filmslágereket, kuplékat, táncdalokat és egyéb híres dalokat úgy, hogy azokat mívesen hangszerelt cigányzene kíséretében, újrahangolva adja elő a formációval. A rendszeresen koncertező Budapest Bár a sokak által ismert dallamokat, a rég elfeledett kincseket önti a mai kor közönsége számára is élvezhető formátumba.
A csapat eredetileg egy lemezt tervezett, 2025-ben azonban már elmondhatja, hogy 1500 koncert, 10 lemez, egy könyv, egy film, és sok-sok lehengerlő pillanat van mögötte.
Az este keretében fellépett a Parkban a formáció teljes tagsága, azaz: Behumi Dóri énekes, fuvolista, Farkas Richárd bőgős, Farkas Róbert zenekarvezető, hegedűművész, gitáros, Ferenczi Bora énekes, Ferenczi György énekes, szájharmonikás, Frenk énekes, Keleti András énekes, dalszerző, Kiss Tibor énekes, dalszerző, Kisvári Bence dobos, Kollár-Klemencz László énekes, dalszerző, Lovasi András énekes, dalszerző, Mező Misi énekes, Németh Juci énekes, dalszerző, Ökrös Károly harmonikás-zongorista, Rutkai Bori énekes, dalszerző, Szűcs Krisztián énekes, dalszerző, Tóth Vera énekes és Ürmös Sándor cimbalmos.
Nem meglepő, hogy kik kapták a legnagyobb tapsot
Fellépésük már a korai években kultikussá vált a Budapest Bár koncertjein. Ők azok, akik már a formáció előtt is a hazai zenei élet kiválóságai voltak a saját zenekaruk élén. Kiss Tibi és Lovasi András a legrégebbi motorosok a Bár életében, ahogyan Németh Juci is. Az énekesnő nem csupán énekelt egy dalt, hanem szórakoztató mesét is kreált hozzá, amelyet úgy adott elő, mintha egy mókás színdarab vezető színésznője állna a színpadon. Szórakoztató és végtelenül energikus volt a produkciója.
Mező Misi fellépése közben a Park stábja is táncra perdült.
Kollár-Klemencz Lászlóra egyszerűen nem lehet nem figyelni
Kollár-Klemencz László korábbi saját, Kistehén nevű formációjának ikonikus dalával, az Ezt is elviszem magammal című szerzeménnyel tarolt és kapott elképesztő tapsot. Az író-költő-énekes-dalszerző napjaink egyik legizgalmasabb jelensége a hazai kulturális élet palettáján és ez szinte tapintható volt a közönség rezgéseiben is.
Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven frontembere vitathatatlanul a hazai alternatív zenei élet legnépszerűbb előadója volt, két évtizeden keresztül. Majd amikor pár évvel ezelőtt – szintén a Budapest Parkban – a HS7 visszatért a színpadra bebizonyosodott, hogy mit sem veszített erejéből mindaz, amit az énekes és a köré épült minőségi muzsikálás képvisel. Ezen az estén a Húszezer éjszakás kalandot énekelte a Budapest Bár koncertjén.
Természetesen Rutkai Bori, Ferenczi Bora, Frenk, Behumi Dóri és Ferenczi Gyuri és a többi énekes is visszatért a színpadra a második felvonásban is. Mindenki olyannyira együtt lélegzett a produkcióval, hogy egymás dalait is – stílszerűen – bárként berendezett színpadon ülve nézték végig.
A Szilvafácska továbbra is osztatlan sikernek örvend
Az egyik legnagyobb ovációt a Lovasi András tolmácsolásában csúcsra járatott és a streaming-listák alapján is az egyik legnépszerűbb dal, a Szilvafácska zsebelte be a Parkban.
Ezt a nótát a tizenegynéhány éves lányok is teli torokból énekelték, s bár szokatlan volt hallani tőlük, hogy “nőjj nekem, hadd legyen a Bandi bának pálinkája”, az este hangulatához abszolút illeszkedett.
Az este végén kizárólag a zenekar játszott
Vérbeli cigány ritmusokat hallhatott a közönség, a zene iránt alázatos, a hangszereiket mesterien bűvölő zenészek tolmácsolásában.
Énmellettem elaludni nem lehet videó itt.
Kiss Tibi Tóth Vera kettőse zárta az estét
Az Eurythmics, Annie Lennox és Dave Stewart időtlen klasszikusával, a Sweet Dreams-szel léptek fel, amely természetesen a Budapest Bár-dalok stílusában, az egyik leginkább nagyívű hangszereléssel szólalt meg.
A teltház-teremtette hangulatot, a hömpölygő tapstenger képét, rengeteg boldog arc látványát és a táncoló staff-os lányok emlékét is hazavitte a koncertlátogató a Budapest Bár születésnapi koncertjéről.
A Parkban készült, tavalyi koncertvideó itt.
Fotók: Budapest Park Facebook