Előadó: | Barbárfivérek feat. AKPH |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
(harcosok klubja)
nem a munkád vagy.és nem is a bankbetéted.nem a kocsid vagy és nem a tárcád tartalma.nem egy menö ruha vagy.egy bohóckodó ganajkupac vagy a világon.
Deego:
annyira vágyom szeretetre,sikerre,elismerésre.meg persze várok rohadtul a hatalmas felismerésre,hogy ki mitől lesz több vagy kicsit egyenlőbb a többinél.Hogy én mért nem kapok többet?Vagy ha én nem,a többi mért?kaparok ezerrel,töröm az utamat két kézzel.Félig diplomásként,négy elvégzett félévvel.Mit akarsz,mond!Nem tudom,egy kicsit többet tán.azt szeretnék csak lenni aki a nagy képből többet lát.Ahogy az eszmei érték is csak a fejekben létezik.A zöngétlen magam fajtát is hátulról képezik.mások elképzelik az életem helyettem,így végül is csak egy elképzelt életben rekedtem.Lyukas a markom,de nem a mártír szögektől,hanem a félelem miatt sokszor átírt szövegtől.Egy lámpa vagyok a végtelen sötétben,éjjel csak az izzóm pislákol de az örök szenvedéllyel.
refrén:
ez nem fenyegetés,nem is ígéret.Csak a barbár fiúk és a kezdet fivérek.Kaptak egy szerepet és mellé egy kilétet.csak poénból hiúk és szánalomból privékek.
Saiid:
hogyha füleltél ez profi szállítmány volt.a süvegnél az üvegnél koccint pálinkától.minden állítmányom ültetvény ez profitál istálló.koccolj ha nem bírod a szociális hálót.ez joviális szál volt.itt volt kicsit de sok johnny máris távol,pedig itt mindent profi stáb istápol mint mikor monopoly helyett poligamyt játszol.persze enged még a süket név lehet ordibálni bárhol.hajthatatlan bortól a poligám is távol.szoliban szól szolidan hol korrigálni bátor.nem tudom csaj e de börben Csóli bácsit másol.nem csak kislány minden dominát is páhol.nem vágja,hogy nem csak rossz de jó zsivány is számol.de nem a munkád vagy nem is a bankbetéted,ahhoz,hogy jobban lássanak már túl sokan betépnek.barbár fiúk,kezdet fivérek.
refrén
tibbah:
mutasd a vonalkódod,megmondom mennyit érsz.a nyitott számlakönyvből megjósolom meddig élsz.légy üdvözölve első termék áldozó,azonnal formába ránt egy üzlet korzó,gondosan válassz papír reklám táskát a szennyes valóságot abba hord,hogy ne lássák.A nálad műveltebbnek bólints és nevess,elég ha lerí csak a felső középosztály flash.vegyél ékszert,kütyüket meg tárgyakat mik elhitetik másokkal,hogy virágzik a vállalat.Vigyázz le ne maradj nagy az info áramlás,ott is jelen kell lenned hol felszínes a tárgyalás.csúszós a szelep,de a nyelved már edzett.Téged az Isten is a kínszínpadra teremtett.Ha tehetős volnál sem vehetnéd a jellemed,csak üldözöd önmagad mint egy rokkant szellemet.
refrén
Újonc:
nem a ringó bölcső,nem az akasztófa,nem a tejfakasztó,nem az alvadó vér,nem a gyermekágy és nem a fejfa strófja.Nem a szülőorvos és nem is a hóhér.Nem a neveltetés,nem a kósza gének,nem az iskolapad,nem is a játszótér,nem a merész szív vagy,nem a gyáva lélek.Nem a makacs tudat,nem a gyászos elme,nem a háború és nem az ölelések,nem a halál súlya nem a lét értelme,nem a kárhozat és nem az üdvözülés,nem a bordélyház és nem a papnevelde.Nem a segítő jobb,nem a kétélű kés,nem a bomló lugas,nem a kopár tarló,éltető erő sem,nem perzselő tűzvész,nem a vizes dézsa,nem a gyertyatartó,nem a testes jó bor,nem a száraz kalács,nem a fegyver dörgés nem is a harangszó,nem a fejetlenség,nem a józan tanács,nem a zajos felszín,nem a hallgató mély,nem a szitokszavak,nem a vigasztalás,nem a főtanácsos,nem a sarki borbély,nem a hitvesi ágy nem a kutya óla,nem is repülőgép,nem imbolygó kordély,nem a gatyamadzag,nem a papi stóla,nem földi halandó,nem az élő Isten,nem a delelő nap,nem a toronyóra,nem az elcsüggedés,nem te vagy a hit sem,nem az alvó szeglet,nem a csillagrendszer.Nem vagy külön egy sem.Te vagy együtt minden.A képen az a félszeg sarkon álló ember.A képen az a félszeg sarkon álló ember.
(harcosok klubja)
Mi, fogyasztók vagyunk az életszínvonal-megszállottság melléktermékei. Bűnözés, éhezés, szegénység? Ezekkel nem törődünk. Mi izgat minket? A színes magazinok, televízió, az 500 csatorna, egy név az alsógatyánkon, Viagra, hajnövesztő.ne akarj mindent megszerezni.ne akarj tökéletes lenni.te egyszerűen csak élj a világban,hadd jöjjön aminek jönnie kell.
Schoblocher Barbaráék feltöltötték jó energiákkal a Park közönségét
A 2011 őszén alakult Blahalouisiana Székesfehérvárról indult. Akkor beat-rock/pop-soul zenekarként aposztrofálta magát. A csapat azonban a tavaly megjelent Sötét Villám című lemez után napjainkban már egy, az eddiginél jóval színesebb zenei világba kalauzol. Az Amore (de nem veled) című szerzeménnyel a Blahalouisiana a közelmúltban le is leplezte az új érát.
A Parkban július 17-én tartott fellépésen a már ismert számokon kívül újdonságok is várták a rajongókat: a Blahalouisiana júliusig ugyanis több új dal megjelenését tervezi, melyeknek előszele már a budapesti koncerten is érzékelhető volt. Az estét Molnár Tamás nyitotta a Blahalouisiana előtt.
Blahalouisiana-dalszövegek itt.
Az este főszereplője a Blahalouisiana, és énekesnője, Schoblocher Barbara nem arról ismert, hogy megbújik a sarokban. A frontember öltözködése, karakteres hangszíne, hangjának intenzitása és dalszövegeinek tartalma mind megköveteli a maximális figyelmet. Mindemellett Barbara igazán kellemes jelenség a személyisége szempontjából is: a közönséggel együtt lélegezve vezette végig a koncertet, jóleső együtt-rezgéseket generálva.
A már a friss sajtófotókon is egészen üde stílust magára öltött formáció a közelmúltban megjelent Amore (de nem veled) című, az új érát előrevetítő dala mellett a koncert dallistájában a legnagyobb favoritok is helyet kaptak: a Túl távol, elég közel, a Szeressetek, a Faliórák vagy a Testemnek ha engedem.
Mi is az a friss éra, amellyel beharangozták a fővárosi koncertet?
Innen szép a győzelem, Ahol összeér összeér, Éllek túl, Ott van a nap, Nem ereszt – ilyen nótákkal is pakolta tele az estét a Blahalouisiana. Barbi párja, Apey (azaz Áron András, akivel több formációban is együtt zenélnek — így az Áron András & The Black Circle Orchestra-ban is) mély hatással van az énekesnő stílusára. Áron András igazi multi-instrumentalista multitálentum, aki a metalos gyökerei ellenére otthonosan mozog többek között a country világában is. Ebben pedig Barbi is remekül működik, s egyúttal finoman, jó érzékkel be is építi a stílus elemeit saját formációjába.
Mára a konga, a szaxofon, a földszínek alkalmazása, a béke és a szeretet hangsúlyozása, hippi-életérzés mind komfortosan vibrál a Blahalouisiana dalaival.
Beat, rock, kultúrház, háttérfüggöny és táncdalfesztivál
A látvány – Beatles-koncertek és a hetvenes éveket idéző, művelődési házas diszkók archív képkockáival, valamint a színpadon háttérként alkalmazott, szintén a kultúrház-érzetet keltő, finoman megvilágított drapériákkal egészült ki. Mindez a táncdalfesztiválok korszakába repített vissza. A beat és a rock volt a főszereplő. Több volt a félháznál a Parkban, a zenekar pedig láthatóan lazán, könnyedén létezett a színpadon. Élvezték azt a felhőtlen vibe-ot, amit ez az új irány hozzád a koncerthez.
Ez az összhatás a korábbi, Kovács Kati-Schoblocher Barbi duettet is megidézte.
Ha érdekel, milyen volt a látvány és az érzések a Parkban, nézd meg ezt a videót a korábbi duettről. Remekül leírja a fővárosi Blahalouisiana-koncert hangulatát.
A Faliórák annyira csúcsra járatta az érzelmeket, hogy Barbi sírva fakadt
– Bármennyire szeretek szerelmes lenni, a mai koncert érzése annál sokkal jobb
– fogalmazott az énekesnő.
A Vaksötét ezt követően akusztikus verzióban hangzott el és adott némi nyugvópontot az estének, hogy aztán a Kedvenc naplementém ismét felrázza a közönséget. A Szeressetek pedig tovább kontrázta a hangulatot.
Az estét az új sláger, az Amore zárta: temperamentumos, olaszos életérzést hagyva maga után.
– Vigyétek el ezt a sok pozitív energiát oda, ahol a legnagyobb szükség van rá. Meg tudjuk menteni a világot, elegen vagyunk itt és most ehhez
– tette hozzá Barbi.
Fotók: Blahalouisiana