


| Előadó: | Wisdom | 
|---|---|
| Album: | Judas | 
| Megjelenés: | 2011 | 
| Hossz: | 6:43 | 
| Szövegírók: | 
                                                                                                                                                                                        Molnár Máté (Road) | 
                                        
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | HammerWorld/Nail Records | 
| Stílus: | Keressük! | 
| Címkék: | Keressük! | 

Night is falling, the sun goes down
Fireflies awake
In the darkness of the forest
We are together again
Far away in a secret place
For the chosen ones
Where wise man shows the right and
True way of living for us
Judas, a liar, a king for a day
He's gonna give us away
Judas, a liar, a rose with a thorn
He's not the same anymore
There is a time When you need to decide
Have to be strong and need to be wise
A deal with the devil will lead you to Hell
Fire of fear awaits you there
Fire lights up the faces now
By the torches' flame
Ghostly cries are heard, his eyes are
Burning with demonic rage
He's a man with a darkened soul
Hunting for his prev
In the night-time at the right time
He's gonna take one away
Demons and shades of the night
Thy wish is my command
Evil in me never dies
I have no choice
I can't find the way
Out of the storm
I can't break the chains
In my heart of stone
No more words to say
Damage is done
We were all the same
But those days are gone
Judas, a liar, a king for a day
I'm just a man not a saint
Judas, a liar, a rose with a thorn
Why don't you leave me alone?
Judas



A közmédia november 22-ig várja a Kárpát-medence legújabb hazai zenéit az adal.hu oldalon. A legígéretesebb könnyűzenei alkotások a Duna showműsorában mérik össze tudásukat.
    
    
A Duna showműsorának egyik újdonsága, hogy jövőre 30 produkció kaphat lehetőséget a bemutatkozásra, ráadásul az új évad fellépői garantáltan két élő adásban bizonyíthatnak. Immár 15. alkalommal hirdeti meg a közmédia az új magyar zenék felkutatását célzó pályázatát.
A Dal című műsor ismét valóra válthatja a zenészek álmát
  
Átélhetik az élő show varázsát, ráadásul a műsor újdonságaként garantáltan két adásban léphetnek színpadra, hiszen a műsorba kerülés automatikusan elődöntős helyet jelent és a fináléba jutás a tét.
  
Mint írták, a zenei pályán frissen induló előadók bemutatkozhatnak egy heteken át tartó főműsoridős televíziós versenyben, a már befutottak pedig tovább gyarapíthatják rajongótáborukat. A televíziós produkcióként bemutatkozó dalok határon átnyúló ismertségre tehetnek szert, és bekerülnek a Petőfi Rádió zenei kínálatába.
A 2026-os évad számos újdonságot tartogat
A teljes mezőny automatikusan az elődöntőig menetel, így minden produkció más zenei stílusban is bizonyít, az áthangszerelést a zenei élet ismert és elismert zenészei, a "mesterek" segítik.
A nézői szavazatok nagymértékben alakíthatják a finalista mezőnyt, a zsűritagok pedig - a műsor újdonságaként - az aranygombbal biztosíthatják egy-egy ígéretes produkció helyét a végső megmérettetésben.
  
Az élő show bemutatkozó fordulójába 30 versenydal jut be
  
A döntőbe jutott 10 előadót ismét a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara kíséri.
Ez alkalommal is bármely könnyűzenei alkotás nevezhető határon innen és túlról, a közszolgálati média célja, hogy valamennyi stílus képviseltesse magát az élő show mezőnyében.
A Dunán jövőre látható rangos zenei versenyben a legújabb hazai dalok mutatkozhatnak be, ezért
  
csak olyan dallal lehet pályázni, amely még nem, vagy legkorábban 2025. június 15. után került kereskedelmi forgalomba, médiafelületre (televízió, rádió, internet), illetve eddig az időpontig nem hangzott még el nyilvános előadásban sem.
  
Elindult a jelentkezés A Dal 2026-ra
  
A nemzeti dalválasztóra 2:30 perc és 3:30 perc közötti terjedelmű, kizárólag magyar nyelvű dal küldhető be november 22. 22 óráig az online jelentkezési lap kitöltésével, illetve a szükséges mellékletek feltöltésével az adal.hu oldalon. A hivatalos felületen további részletes információk találhatók.
A heteken át tartó verseny győztese, valamint a többi döntős a zenei karrierje fejlődésére és építésére fordítható nyereményben részesül. A közmédia további fellépési lehetőséget kínálhat az előadóknak más műsoraiban és rendezvényein.
  
  
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik