dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Joker Band: Mókuskerék

Joker Band - Mókuskerék

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Joker Band
Album: Keressük!
Szövegírók: Keresztes Árpád
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4556 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mókuskerék

A birkák egy nagy tömegben, követik a szamarat
Hisz köztük ő a legnagyobb, ki megmutatja a jó utat
Nem baj az ha göröngyös, csak kis időre rossz dolog
A föld alatti mozgalomban, fúr- farag a vakondok

A szemétdombon a kakas, a tarajos az úr
Ő lett itt a nagy király, nem kis szürke nyúl
Jön a vörös ravasz róka, a félhomályban benéz az ólba
A kakas reszket a sarokban, a tyúkok mögött vár a sorsra


Refr:
Tekerem, tekerem a mókuskerekem
Tekerem, tekerem hisz ez az életem
Elegem van, mert ezt nem szeretem
De tekerem,tekerem, az én kis kerekem


Előttem a büszke szarvas, szép és erős állva
De nem harcol most az agancs, beakad a fába
A harkályok kopogtatnak, ez nem érdekel senkit
Kihúzzák a férget bentről, dolgoznak ők mindig

Jön a vadász lesben áll, ő osztja most a halált
Néhány őzet eltalál, tisztítja az állományt
Kérődzik egy jó nagy állat, ő a szürke marha
Egész nap csak szénára vár, jöjjön már a gazda



Refr:
Tekerem, tekerem a mókus kerekem
Tekerem, tekerem hisz ez az életem
Elegem van, mert ezt nem szeretem
De tekerem, tekerem, az én kis kerekem

Solo

Refr:
Tekerem….

Erős az eke , mozog a föld, az erőgépek dolgoznak,
Előlük mentik irhájukat, ugrálnak itt a nyulak
Úgy döntöttek a ludak, már nem jó itt a klíma
Majd visszajönnek, ha elhiszik, hogy jó lesz nekik néha

Bal horog, meg jobb horog, mézes-mázas a falat
Nagy csapatban úszkálnak, bekapják majd a halak
Téli álmot alszanak a nagy és erős medvék
Fel kéne már ébredni, az alvásból most már elég

Refr:
Tekerem, tekerem a mókus kerekem
Tekerem, tekerem hisz ez az életem
Elegem van, mert ezt nem szeretem
De csak tekerem, tekerem, az én kis kerekem

Előttem a mókuskerék
Kiszállok, mert most már ebből elég

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás