dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Xantus Barbara: Grease - Belehalok

Xantus Barbara - Grease - Belehalok

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Xantus Barbara
Album: Keressük!
Szövegírók: Szurdi Miklós
Fodor Ákos
Casey Warren
Jacobs Jim
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 13467 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Grease - Belehalok

A szemem lát, de nem tud hinni
Most még talán elfuthatok
De nem tudok, semmim sem mozdul, megvadulok.

Na mozdulj hát, nekem férfi kell
ébredj fel, indulj értem már,
ne reszkess hát, nekem férfi kell,
habtestem izzik, csak Rád vár
- csak rám vár, csak rám vár, csak énrám vár

Belehalok - jaj meg fog halni
Rögtön belehalok - jaj meg fog halni
Érzem belehalok - jaj meg fog halni
Boldog vagyok, őrült vagyok

A szívem lát, ne fuss el tőle,
minden percben változom
de az vagyok, kit vártál régen,
a Tiéd vagyok.

Na mozdulj hát, Neked férfi kell
nélküled úgysem bírom már
Ne hagyj itt, Neked férfi kell,
és mindig örök lesz a nyár

Belehalok - nem fogsz meghalni
Érzem belehalok - nem fogsz meghalni
Úgyis belehalok - nem fogsz meghalni
Boldog vagyok, őrült vagyok
Belehalok - nem fogsz meghalni
Helyből belehalok - nem fogsz meghalni
Rögtön belehalok - nem fogsz meghalni
Boldog vagyok, őrült vagyok
Belehalok - nem fogsz meghalni
Tudom, hogy belehalok - nem fogsz meghalni
Érzem, belehalok - nem fogsz meghalni
Boldog vagyok, Tiéd vagyok.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás