Előadó: | Király L. Norbi |
---|---|
Album: | A második X |
Megjelenés: | 2011 |
Hossz: | 00:03:10 |
Szövegírók: |
Király L. Norbi Szabó Zoltán Király László Norbert |
Szabó Zoltán (Szabó Zé) |
|
Kiadó: | Sony Music Entertainment Magyarország Kft. |
Stílus: | Rock |
Címkék: | X-Faktor [+] |
Fent is, meg lent is, kint is, de bent is.
Múltba merengve, jövőbe derengve.
Látod már a poklok poklát,
hidd el, hogy más is vár rád.
Csak nyisd ki végre a szemedet,
lásd, rosszul játszod a szereped,
Hisz az egész életed végigtombolnád.
Refrén:
Azt mondod, az életed valahol elveszett,
Találd meg! Utána elteszed, várj!
Ugye nem fáj? Vigyed,
Most itt van, kaptál egy újat,
Becsüld meg, hogy ezzel sokáig húzzad,
Élj! Ez már a tiéd!
Hidd el azt, amit álmodtál,
De gondolj rá, hogy hibáztál,
Fent a magasban sem olyan jók,
Nem tökéletesek: hasonlók
Hozzád, hozzám vagy legyen bárki más.
Refrén:
Azt mondod, az életed valahol elveszett,
Találd meg! Utána elteszed, várj!
Ugye nem fáj? Vigyed,
Most itt van, kaptál egy újat,
Becsüld meg, hogy ezzel sokáig húzzad,
Élj! Ez már a tiéd!
Felnézel az égre,
Boldogan élve,
Hálás leszel magadnak,
Hogy nem voltál hülye,
És hogy akartad!
Élj! (8×)
Yeah!
Refrén (2×):
Azt mondod, az életed valahol elveszett,
Találd meg! Utána elteszed, várj!
Ugye nem fáj? Vigyed,
Most itt van, kaptál egy újat,
Becsüld meg, hogy ezzel sokáig húzzad,
Élj! Ez már a tiéd!
Azt mondod, az életed valahol elveszett,
Találd meg! Utána elteszed, várj!
Ugye nem fáj? Vigyed,
Most itt van, kaptál egy újat,
Becsüld meg, sokáig húzzad,
Élj! Ez már a tiéd!
Koncertek, vásár és afterparty is lesz az Independent Label Fair rendezvényen szeptember 6-án a Magyar Zene Házában.
A Magyar Zene Házában egész nap vásár, koncertek és szakmai programok várják a közönséget, este pedig a Duna-parti Pontoon ad otthont az afterpartynak. A kilencedik alkalommal megvalósuló Independent Label Fair-en minden eddiginél nagyobb, rekordszámú, 60 kiadó várja a látogatókat. Az esemény ingyenes.
A vásár fellépői között szerepel Doktorhokashi, Hippikiller, a New Fossils, CVRDWELL, Labek & Chrobak, a Musica Moralia és Kvrk. Újra színpadra áll a 2023-ban feloszlott Sun-Rot, a zenekar új vinyl-lemeze is a vásáron debütál.
Az afterparty fellépője lesz AIWA, a Sun-Rot, SunMa, Vike, Li, Zol, Von Yodi és Gandharva.
Az ILF nemcsak vásár és koncertek, hanem szakmai fórum is
Idén a programok között szerepel a hazai lemezkiadók története a 2000-es évekből a digitális átállás szemszögéből (Syrup, Bitlab, Black Hoe), egy újhullámos jazz körkép (Jazzbois, New Fossils, Muck Éva Band), valamint a Nem az a punk, aki… című könyvbemutató és beszélgetés az 1980-90-es évek hazai punk világáról.
A program része továbbá egy Audio-Technica workshop és filmvetítések, például a legendás new yorki lemezboltról szóló Other Music és egy lemezdigger afrikai kalandjairól szóló Take Me Away Fast.
A családokat gyerekprogram, lemezborító-kollázs workshop várja.
A standoknál a látogatók nemcsak friss kiadványokat találhatnak, hanem boltokban nem kapható, gyűjtői darabokat is, közvetlenül a kiadóktól.
Világszerte folyamatosan nő az eladott kazetták, CD-k és vinyl lemezek száma, és az ILF volt az elsők között Magyarországon, amely a fizikai formátumokra és a mainstreamen túlmutató zenei világokra fókuszált.
A 2017 óta évente megrendezett vásárokon 45-50 hazai kiadó vett részt, a friss techno labelektől a veterán punk kiadókig. Idén a rekordszámú jelenlévő kiadó szinte a teljes szcénát lefedi, a közönség olyan limitált, gyűjtői darabokat is találhat, amelyek boltokban nem kaphatók.
Az ILF célja, hogy a kiadók, előadók és gyűjtők közelebb kerüljenek egymáshoz, tapasztalatot cseréljenek, inspirálódjanak és új kapcsolatokat építsenek.
Az ILF az egyetlen hazai díj, amely kifejezetten a független kiadókat támogatja. Idén öt kategóriában hirdetnek nyertest. Különlegesség, hogy a digitális kiadók kategóriájának nyertese egy 300 példányos vinyl megjelenést kap, így a digitális tartalomból kézzelfogható, analóg lemez születik.
Fotók: illusztráció/Freepik