dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Rajzfilm slágerek: Vili a Veréb - Repülni oly jó

Rajzfilm slágerek - Vili a Veréb - Repülni oly jó

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Rajzfilm slágerek
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 20759 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Vili a Veréb - Repülni oly jó

Repülni oly jó,vagy még inkább gyönyörűség,
Repülni könnyű, de csak annak, aki veréb,
Repülni élmény, sőt, hadd mondjak valamit még,
Csillibi-brülli-illi-ülli csipcsiripp,

A levegőben bukfencezni semmi nekünk,
Egy TV-antenna karjai közt megpihenünk,
Az eresz alja hív, ha hull a jég, a záporeső,
Csillibi-brülli, pár ugrás a lómező!

Repülni így kell, mindig együtt, csapatosan,
Egyedül fix, hogy eltévednél hamarosan,
Magasra szállni, majd suhanni alacsonyan,
Csillibi-brilli-illi-ülli csipcsiripp,

Igaz, hogy nem jut minden napra finom ebéd,
Viszont ha szárnyad van, a határ a csillagos ég!
Oly messze szállni nem tud bárki, nem is kötelező,
Csillibi-brülli, pár ugrás a lómező!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bari Laci mától Marsall néven alkot: megjelent a Manipulatív című dal és klip

Fájdalomból született poptrilógia nyitja az új korszakot

 

Egy bevállalós bemutatkozással indítja az új érát. A Manipulatív című felvétel nemcsak zeneileg, de vizuálisan is rögtön egy erős antré. A hozzá készült klip misztikus, erotikus hangulatú és egy videótrilógia nyitódarabja.

 

Mindig nehéz kérdés, hogy mit kezdjen az a híresség a karrierjével, aki ország-világ előtt nőtt fel.

 

Bari Laci egyedi utat talált az újrakezdéshez

 

- Szeretnék végleg búcsút inteni a múltamtól és attól, amit a Bari Laci név jelentett. Büszke vagyok a kezdetekre és az első nagyobb sikereimre, de ma már mást keresek a művészetemben. Az a (kis)srác, aki feltűnt Az ének iskolájában, majd megírta a Féltelek című dalt, még mindig bennem él, csak azóta sokat változott emberként és zenészként. Szeretném megmutatni a Marsall-féle oldalamat: egy huszonöt éves előadót, aki zeneileg érettebb, és aki nem fél tovább, hanem nagy kanállal falja az életet - mondta el a miskolci énekes-szerző, aki a második keresztnevét, a Marcellt alapul véve választotta új művésznevét.



 

A váltás nem előzmény nélküli

 

Az elmúlt egy évben az énekes már egyértelmű jeleit adta annak, hogy sötétebb, kortársabb zenei világban találja meg önmagát. A Radics Gigivel közös közönségkedvenc, az Emlék is előrevetítette ezt az irányt.

 

A Manipulatív című szerzemény kiteljesedése

 

- Olyan zenét akartam csinálni, ami őszinte, nagy ívű dallama van, de közben abszolút mai, slágeres és erős a hangzása. Magyarországon piaci résnek érzem magát az éneklést, mint valódi fogalmat: hogy valaki tényleg énekel, érzéseket ad át a hangjával, nem csak dalolgat. Szerintem a szakmának szüksége van egy olyan hangra, ami tényleg megszólít, de közben nem marad rétegzene - fűzte hozzá Marsall.

 

A Manipulatív mögött megrázó személyes élmény áll

 

A dalt egy fájdalmas kapcsolat inspirálta, amelyben az előadó saját bőrén tapasztalta meg a manipuláció romboló erejét.

 

- Ez a dal egy nagyon személyes tapasztalatból született: egy olyan kapcsolatból, ahol saját bőrömön tapasztaltam meg a manipulációt. Akkor még nem láttam tisztán, de miután kijöttem belőle, már képes voltam kívülről, józanul ránézni, és megfogalmazni dalban, hogy egy férfi mennyire könnyen el tud veszni ebben a játszmában. A stúdiómunkában végig ott volt ez az őszinteség és fájdalom, amit át akartam adni, hogy aki hallgatja, az is érezze, miről szól igazán - fejtette ki érzéseit az előadó.

 

Látványban is erre a sztorira épített a klip

 

A videó a manipuláció erejét szimbolizálja, és hogy egy férfi milyen könnyen elcsábul, ha a szív és a vágy felülírja a józan észt. A vége pedig drámai és hátborzongató, és ez még csak a kezdet, hisz három részből áll. Tehát abban már biztosak lehetünk, hogy minimum két track is várható a közeljövőben Marsall néven.


Nézd meg itt a videót.

 

Fotók: Marsall

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás