Előadó: | Magyar nóták |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szabó Miklós (Örökség) |
Jónás Mátyásné |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Szegény öreg cigányasszony szomorúan hazafelé ballag.
Utca hosszat senki sem jár, zárva minden kapu, minden ablak.
Valamikor nem így volt ez, ő sem volt íly elhagyatott, árva,
Akkoriban, amikor még híres prímás volt a szíve párja.
Bújdosik a magyarnóta, mindenfelé hangos zene harsog.
Hegedűnek szép hangjától nem lesznek már könnyesek az arcok.
Hová lett a magyar szívek egyszerű, szép mezei virága?
Kinek kell a cigányzene? Kevés ember hallgat ma már rája.
De majd egyszer jóra fordul ennek a bús kis hazánknak sorsa,
Mikor majd a magyarnótát prímás húzza, klarinétos fújja.
Lesz kis kocsma, nem is drága, mindenfelé a szép Budapesten,
A falun meg gazdag termés, azt adná meg nekünk az Úristen.
Lesz még boldog Magyarország, aratáskor muskátlis az ablak.
Amikor majd minden ember közös sorsban, boldogságban lakhat.
A sok szép új, s régi nótát újra száz szál cigány vígan húzza.
Ne félj szegény cigányasszony, te is boldog leszel akkor újra.
“Stresszel, hogy kerül-e az asztalra étel, hogyha meghalok holnapra”
Dzsúdló, a hazai zenei színtér egyik legmeghatározóbb alakja a májusi “Sötét” után újabb feszült hangzású dallal jelentkezik.
- Egy ideje azt érzem, minden sürgős, és ha valami nem történik meg, összeomlik a világ. Mintha állandóan készen kellene állni a legrosszabbra, de ez teljesen fenntarthatatlan állapot. Csak egyelőre nem tudom, hogy lépjek ki belőle
- mondta Dzsúdló a dal írásának körülményeiről.
Az energikus, tempós, mégis vészjósló alap Somogyvári Dániel és Tembo munkája
A kortárs elektronikus popzene hangzásvilágát új, egyedi módon megközelítő dal középpontjában az életben állandónak tűnő szorongás és stressz áll – amelyet a felelősség növekedése, a folyamatos elvárások és a külvilág egyre hangosabb zaja csak tovább erősít.
A Dzsúdlótól megszokott módon erős szimbolizmussal dolgozó klipben is megjelenik a kétkedés, a zavar és a feszültség
miközben a főszereplő a sztoikus nyugalomtól az összeomlás széléig tartó érzelmi skálán igyekszik elviselni mindezt. A videót Rádli Bence rendezte.
Az előadó májusi Budapest Parkban tartott teltházas koncertje az év utolsó önálló fővárosi nagykoncertje volt.
A jövő évet erősen kezdjük, egy akkora koncerttel, amekkorát eddig még nem csináltunk - fogalmazott az énekes.
Fotók: Dzsúdló