Előadó: | Endrődi Éva |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bradányi Iván Crewe Bob Gaudio Robert |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Szebb,vagy mint akárki más,
jobb vagy mint akárki más,
rám néztél s percek alatt
szívembe loptad magad ,
mindig csak rád gondolok
melletted boldog vagyok
szebb vagy mint akárki más.
te jobb vagy mint akárki más.
órákig bámulok rád,
nem láttam még ily csodát,
jó sorsom küldött feléd
örülten szeretlek én ,
nincs jobb, mint amit te adsz,
mond, azt hogy velem maradsz
nálam az élet csodás
te jobb, vagy mint akárki más.
áj love you béby ,
de sokszor mondtad már, áj love you béby
oly rövid volt a nyár, aj love you béby
hányszor hittem hogy fáj
ij love you béby
nincs ennél boldogabb, áj love you béby
igy lettem boldogabb,
hidd el ez jó lesz néked épp oly jó lesz.
áj love you béby,
de sokszor mondtad már, áj love you béby
oly rövid volt a nyár, aj love you béby
hányszor hittem ez fáj
ij love you béby
nincs ennél boldogabb, áj love you béby
igy lettem boldogabb
áj love you béby hányhosz hittem ez fáj
áj love you béby……………..
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik