Előadó: | Wolf Kati |
---|---|
Album: | Áramlat |
Megjelenés: | 2009 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
Szabó Ágnes |
Wolf Péter |
|
Kiadó: | Alexandra Records |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
Nő, ki altatót mesél
Tört, sápadt lámpafénynél
Gyűrt kis ruhák közt jár-kel
S a gond is vele kel fel
Nő, kit húz az éj felé
A hang, mely tőle válhat fénnyé
S ha végre színpadon áll már
Egy daltól egekig száll
Két arc
Bennük létezem, csak láss!
Egy sem álarc
Nézz!
Az is én vagyok, csak más
Egészen más két arc
Bennük létezem, csak láss!
Tudod máshol, másképp Ismerős két arc
Nő, ki néha másban él
Pár máshogy boldog percért
S a dal, míg átfut az éjen
Ő várja, hogy hazaérjen
Két arc
Bennük létezem, csak láss!
Egy sem álarc
Nézz!
Az is én vagyok, csak más
Egészen más két arc
Bennük létezem, csak láss!
Ez egy máshol, másképp
Ismerős arc
Volt egy pillanat, melyben másnak szólt
Most egyre távolabb ér a színpadtól
Két út van, s így már mindent megtalált
S ez a gondolat fonja át mosolyát.
Két arc
Bennük létezem, csak láss!
Egy sem álarc
Nézz!
Az is én vagyok, csak más
Egészen más két arc
Bennük létezem, csak láss!
Tudod máshol, másképp
Ismerős két arc
Máshol, másképp két arc
Én ez vagyok, csak láss...
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes