dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Rácz Gergő: Harc és Vágy

Rácz Gergő - Harc és Vágy

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Rácz Gergő
Album: Keressük!
Szövegírók: Valla Attila
Molnár Gábor
Zeneszerzők: Rácz Gergő
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 29419 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Harc és Vágy

Nézz szét, ez egy idegen táj,
nézz szét, ide sose jön nyár
Nincs más, csak a letarolt föld:
csupa vér és sár, hogy gyűlöld.

Nézz szét, ez a szomorú múlt-,
ott jársz, hol a szerelem dúlt.
Nincs más, csak a kirabolt szív:
sose múló rémálom hív
ébredj fel!

Ez egy bánatból ácsolt híd-,
égesd fel!

Lépj a múlton túl!- vigyen a szél!
Amíg benned új tűz gyúl
Csak ez a cél

Örök út, örök harc és vágy vár rád

Ha félsz megölöd a repülést
Ha félsz vonzod a zuhanást
Ha élsz keresed a merülést,
ezer új élményt, új vallást

Ha félsz feleded a nevetést
Ha félsz feladod az utazást
Ha élsz akarod a bevetést
Csak a vágytól várj új hajtást
Éledj fel!
Csak a bátorság nyújt áldást
Tévedj el..

Lépj a múlton túl!- vigyen a szél!
Amíg benned új tűz gyúl
Csak ez a cél
Örök út, örök harc és vágy vár rád.

Ne várj tovább
Csak lépj tovább
Lépj tovább

Nem a múlt, csak az új próbák, lépj tovább!
Örök út, örök harc és vágy vár!

Van, ami óv és véd, de nem elég
Ami félig szép nem elég
Még, még még
Lehet szép, lehet másképp

Még még még,ha nem elég
Ami jó volt rég ma nem elég
Még még még
Jöhet fény jöhet árnyék

Harc és Vágy
Éld és játszd
Járd csak járd
Örök út, örök harc és vágy vár rád

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Mátyás-templomban felcsendülő koncerttel indítják az évadot a Magyar Rádió Művészeti Együttesei

A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.

 

Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.

 

A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek


Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével. 


Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.

 

Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.

 

A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így 


ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.

 

Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz


Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.

 

Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.

 

A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.

 

A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás