


| Előadó: | Norba |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Norba Asztalos Norbert Csöndör László |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Magyar Hip-Hop |
| Címkék: | Keressük! |

Jó bank is ez a klíma
a fél életem meg itt a lapokra írva
befogadhatja a kollektíva
én ez vagyok, fintoroghat a díva
tartalmas forma, ez Norba
nem tudok beöltözni uniformba
nem is akarok már ebben a korba
ennyi gyertyának szűk ez a torta
a szezon errefelé mindig uborka
illetéktelenül félrekotorva
nem az isten ez, nem az ő dolga
hogy mindig akad egy olyan, akinek mélyebb a torka
türelem lószar állj a sorba
én kiemelem a fejem, mint egy kobra
nekem a hip-hop egy oldalborda
fel is táncikálok a Billboardra
Mert ez fültágító
Ez fültágító
Ez fültágító
Ez fültágító
Mert ez fültágító
Elég egy képkocka
taglózzon mentálisan verjen félholtra
ha kifizeted viheted is kéróra
kiélvezni viszont nem lesz elég fél óra
magányosan mint a Csontváry cédrus
onnan indulsz azt sem tudod hol a zérus
tudok beszélni nem kell logopédus
nem az az első hogy a zseb legyen lédús
Ütemezem hogy a ritmusban a vitamin,
ez megfeketet, tompíts a tatamin
a szállítmány majd megérkezik valamin
a cucc betömi a szíved mint a margarin
a gondolatom elúszik egy gondolán
de egyéniséget nem nyerhetsz tombolán
én a PH a pop ipar fogsorán
akit nem mozgat üljön csak a tomporán
Mert ez fültágító
Ez fültágító
Ez fültágító
Ez fültágító
Mosom a szennyesed, tele a szárító nem fog fájni ez fültágító
Mosom a szennyesed, tele a szárító nem fog fájni ez fültágító
Ez fültágító
Ez fültágító
Ez fültágító
Ez fültágító
Ez fültágító
Felkavarom az avart mint az őszi szél
Ez fültágító
Figyeld N-O-R-t hogy mit beszél
Ez fültágító
Örökzöld mint a tűlevél
Ez fültágító
Figyeld N-O-R-t hogy mit beszél
Igen, ez fültágító


Közeleg a Carson Coma ötödik nagylemeze, de még itt egy utolsó single, a Szemüveg: nem mással, mint Dzsúdlóval kiegészülve.
Egy szürreális szerelmes dal a látás érzékszervének elvesztéséről - és annak megtalálásról egy emberben.
Megérkezett a Szemüveg
“A dal vezérgondolatát, miszerint ha a megfelelő partnerrel éled az életedet, akkor minden, ami addig ködös és homályos volt, kitisztul, így pedig jobban rálátsz mind a világra, mind saját magadra, a -4.5-ös rövidlátásom, valamint mind a tényleges, mind a metaforikus szemüvegem inspirálta.
(Dzsúdló) Marcival már kezdő előadó korunk óta vagyunk nagyon jó barátok - az elmúlt években többször kacérkodtunk a közös dal gondolatával
többször neki is futottunk, de a próbálkozások ellenére valahogy ezelőtt még nem sikerült olyan számot összehoznunk, amiről érezhető, hogy ez nem csak két, egymás munkásságát elismerő előadó együttműködése, hanem két barát közös alkotása. Ezzel szemben a Szemüveg nagyon organikusan gurult ki: a stúdiózás és a klipforgatás során azt éreztem, hogy
egy alternatív univerzumban Dzsúdló nyugodtan lehetne a 7. Carson Coma tag!”
- árulta el a dalról Fekete Giorgio, a zenekar frontembere.
Az érzékszervek elnémulnak, a valóság elmosódik, és csak egy dolog marad éles: te
A dal egy bizarr, mégis gyengéd vallomás arról, milyen, amikor valakin keresztül próbáljuk értelmezni a világot - és közben így találjuk meg magunkat is igazán. A közös munkát Dzsúdló így idézte fel:
“Nagyon régóta benne volt a levegőben a közös a fiúkkal, szerintem minimum 2 éve beszélünk róla a Giorgioval, aztán idén megbeszéltük, hogy júniusban megindítjuk a stúdiózást Párizsban. Ez inkább lett mondjuk ráhangolódás, mert körülbelül az összes cuccunkat ami kellett volna a hasznos stúdiózáshoz otthonhagytuk, de demózni legalább tudtunk. Nem volt nehéz megtalálni a közös metszetet, régóta ismerjük egymást a srácokkal, egészen könnyen tudunk egymásra hangolódni zeneileg is.
Szerettem ennek a dalnak a folyamatát, a végeredményt meg még inkább.”
A Szemüveg a november 28-án megjelenő Purgatórium album utolsó kislemeze
Míg az előző, a lemez címadó dalában nem kisebb nevekkel, mint Krúbival és Beton.Hofival állt össze a zenekar, most Dzsúdlóval kiegészülve jelentkeznek egy újabb slágerrel. A dalokat élőben március 27-én hallhatja a közönség az MTK Sportparkban, a Purgatórium nagykoncerten.
Fotók: Carson Coma x Dzsúdló