dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Freddy A Dupla: Mé' Nem Vagy Qr*a?!

Freddy A Dupla - Mé' Nem Vagy Qr*a?!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Freddy A Dupla
Album: Keressük!
Szövegírók: Freddy
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4294 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mé' Nem Vagy Qr*a?!

1. Verze
Éjfélt ütött az óra, belépek a Stardust-ba,
Újra a Dupla meg a banda van most a házban!
Ránézek a lányokra, egytől egyig,
18 év alatt sz*p*á* a (???)
Na ne mondd már, hogy téged ez nem akaszt (KI)!
Hogy túl kórosnak érzem magam 19 évesen.
Azt kívánom, hogy b****on ki a kidobó,
Személyivel együtt, Személyivel együtt életem!

Refrén:
Táncolunk egyet? (Nem vagyok ???)
Nem jössz el inni? (Nem vagyok ???)
Van-e barátod? (Nem vagyok ???)
Mutasd a személyidet, TE Q***!)

Azért vagy itt a klubban, (Mert nem vagy ???)
Azért hajolsz a pultra, (Mert nem vagy ???)
Azért rázod a p***ád, (Mert nem vagy ???)
TE Q*** TE Q***, Há' mé' nem vagy ???)

2. Verze
Tévedsz ha azt hiszed, hogy itt az alkohol helyett csapvizet,
Visz a torkod a barátod nem fizet,
Mert az előző nője is hisztizett!
Elég kemény, hogy már nem tudok nőzni a disco-ban de miért? (MERT TÉNY)
Mert kiskorú megrontásáért, már utolér a rendőr töltény.
Jönnek a rácsok, ha nem döglök bele,
10 év csak azért mert együtt voltam vele.
Jön a priusz és írják a számlára!
(Az apuka meg büszke a lányára)
Légy is rá büszke mert marékra fogott,
??? jól sz**ott, rángatta a botot,
De nem húztam ??? elmondom előre,
Görény a Dupla?! Most kettő lesz belőle!

Refrén:
Táncolunk egyet? (Nem vagyok ???)
Nem jössz el inni? (Nem vagyok ???)
Van-e barátod? (Nem vagyok ???)
Mutasd a személyidet, TE Q***!)

Azért vagy itt a klubban, (Mert nem vagy ???)
Azért hajolsz a pultra, (Mert nem vagy ???)
Azért rázod a p***ád, (Mert nem vagy ???)
TE Q*** TE Q***, Há' mé' nem vagy ???)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Díjat kapott az Akkezdet Phiai, Hrutka Róbert és Németh Gábor

Díjjal ismerte el a szerzők munkáját a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete.




Példakép kategóriában Hrutka Róbert, életmű kategóriában Németh Gábor, míg újító kategóriában az Akkezdet Phiai kapta a különleges beton plakettet.

 

A Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete 250 tagot számlál, és sok ismert zenészt tud a soraiban. 


Az egyesület alapvető feladata


Alakulása, azaz 2007 óta a könnyűzenei szerzők általános érdekképviselete, tagjainak érdekvédelme és érdekérvényesítése.  A szervezet díjat alapított 2023-ban azzal a céllal, hogy a magas színvonalú alkotó és előadó-művészeti tevékenységeket elismerje és ösztönözze.


- A díj nem közvetlenül egy adott év teljesítményét, hanem az alkotó szakmára kifejtett hatását értékeli - fogalmazott Bíró Zsolt, a SZERZŐK Egyesületének elnöke, aki a díjazottakat személyesen felkeresve adta át a különleges, vízcseppet és hullámokat ábrázoló beton plaketteket.


Példakép kategóriában az elismerést Hrutka Róbert Artisjus- és Fonogram-díjas zenész és zeneszerző kapta. 


Eddigi pályafutása során több mint 200 nagylemezen dolgozott, és közel ezer reklám - és filmzene megírására kérték fel. A díj átvételekor arról beszélt, kizártnak tartotta pályája elején, hogy valamikor példakép lehessen.


- Egyáltalán azt sem gondoltam, hogy zenész leszek. Gyerekkoromban elvesztettem a hallásomat, nem tudtam beszélni, hét éves koromig jártam a kórházakat. A doktor bácsi azt mondta, hogy majd megtanulok beszélni, a hallásom viszont már nem lesz jobb, legfeljebb nem leszek zenész. Ezek után a hangszer jelentette nekem azt a kaput, amit meg tudtam nyitni önmagam és mások felé is. Kiskamasz koromban eldöntöttem, hogy nekem ez lesz az életem – mondta el Hrutka Róbert.


- „hiszek abban, hogy pár jó hang is képes megváltoztatni a világot. A zene pont olyan, mint az élet: megírjuk, eljátsszuk, és nem marad utánunk semmi, csak a dal. Most ezt a dalt írjuk egész életünkben”. 


- fogalmazott Hrutka.




Hrutka Róbert és Bíró Zsolt, a SZERZŐK Egyesületének elnöke

Fotó: Bellon-Nagy Kata



Újító kategóriában a díjat az egyesület elnöksége az Akkezdet Phiainak ítélte oda, mint a budapesti underground hip-hop legfontosabb csapata.


A beton plakettet együtt vette át a három tag, azaz Saiid (Süveg Márk), Újonc (Závada Péter) és DJ. Frequent (Havas Patrik).


- Mindig is újdonságra törekedtünk, volt bennünk egy konvekciókkal szembeni lázadás – fogalmazott Závada Péter. - Underground akartunk maradni, de aztán nem jött, vagy nem teljesen jött össze.


Süveg Márk szerint manapság nehéz újat kitalálni, mert már minden meg lett írva. Az a fontos, hogy befelé, és csapat esetén egymásra kell figyelni, és nem visszaigazolást várni a social mediában. Havas Patrik úgy véli, mindenkinek önmagának kell maradnia ahhoz, hogy maradandót tudjon alkotni.


A SZERZŐK Egyesülete az életműdíjat Németh Gábor dobosnak, dalszerzőnek adományozta. 



Németh Gábor

Fotó: Bellon-Nagy Kata


Játékát számtalan együttesből ismerheti a közönség, legyen az a Bikini, a Skorpió, a Beatrice, a P. Mobil vagy épp a róla elnevezett Németh Gábor Project.

 

- Aki valamikor elkezdte a zenélést és komolyan gondolta, annak nincs vége soha, maximum a föld alatt


– mondta el Németh Gábor a példakép díj átvételekor. 


- Eredetileg csellózni tanultam, és 8 év után váltottam át a dobra. A célom az lett, hogy a legjobb dobos legyek, rengeteget gyakoroltam. Millió zenekarban játszottam, és a pályafutásom csodálatos ilyen szempontból is.

 

 

Videók a három díjátadásról


Hrutka Róbert

Akkezdet Phiai

Németh Gábor

 

 

Kiemelt kép: Akkedet Phiai/Bellon-Nagy Kata

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás