


| Előadó: | Dalriada |
|---|---|
| Album: | Ígéret |
| Megjelenés: | 2011 |
| Hossz: | 4:37 |
| Szövegírók: |
Ficzek András |
|
Ficzek András Molnár István Binder Laura Németh-Szabó Mátyás |
|
| Kiadó: | AMF Records |
| Stílus: | folk-metal |
| Címkék: | Keressük! |

Fordulj kedves lovam napszendület felé,
úgyse jövünk többet soha visszafelé.
Messze földre megyek elbujdosok innen,
szép szülőhazámat nem látom meg többet.
Fúdd el jó szél fúdd el hosszú útnak porát,
hosszú útnak porát, fakó lovam nyomát.
Jó ló volt a fakó, jó a viselete,
áldja meg az isten aki felnevelte.
Álmot hív a hajnal, ígér csengő, halk dal,
útról útra szél kísér
Új nap új ígéret, bujdosásba tévedt,
bús fejem nyugodni tér
Porladozik csontja, fekete főd nyomja,
az én bús szívem is csak a bú rongálja.
Árva vagyok árva mint réten a tarló,
kinek ékességét elvette a sarló.
Idegen országban idegen emberek,
járok az utcán senkit nem ismerek.
Szólanék hozzájuk de ők nem értenek,
ezen az én szívem de nagyon kesereg.
Álmot hív a hajnal, ígér csengő, halk dal,
útról útra szél kísér
Új nap új ígéret, bujdosásba tévedt,
bús fejem nyugodni tér



A fesztiválozók által beküldött, félresikerült randik sztorijait kommentálja az ismert műsorvezető, Schumacher Vanda, valamint Ács Fruzsina humorista a közelgő Valentin-nap alkalmából.
A Coca-Cola SZIN social felületein megjelenő videókkal a mindennapi gesztusok és a valós együttlét fontosságát hangsúlyozza a nyárzáró fesztivál. Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés.
Ha valakit szeretsz, egész évben lehet szeretni, ha pedig egyedül vagy, akkor sem kell magányosnak érezni magad – hirdeti a Szegedi Ifjúsági Napok a Valentin-nap alkalmából megjelent videóiban.
„A SZIN egész évben a valódi találkozásokat és a szabadságot ünnepli. Nincs elvárás és nincs megfelelés, így Valentin-napon is elengedi a kliséket” – meséli Schumacher Vanda, a SZIN háziasszonya. „A nyárzáró fesztivál üzenete ugyanaz februárban is: legyünk együtt úgy, ahogy jól esik. Beszélgessünk, nevessünk, bulizzunk, találkozzunk. Offline” – tette hozzá.
A kampányt anti-Valentin videók vezetik fel, amelyek megmutatják: néha a legjobb Valentin-napi program csak annyi, hogy őszintén mesélünk, nevetünk a történeteinken, magunkon és a saját esendőségünkön.
Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés. Ha épp nincs szerelem, attól még vannak vicces sztorik, barátságok és hosszú beszélgetések barátnőkkel, barátokkal, ismerősökkel vagy akár idegenekkel.
Vanda éppen érkezik egy bárba, ahol már Fruzsi ott van. Összebarátkoznak, ezután elkezdenek beszélgetni és indul a görbe este.
1. rész:
2. rész:
A további videók kétnaponta érkeznek majd a Coca-Cola SZIN TikTok csatornájára.
Fotók: SZIN