Előadó: | Magyar nóták |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Dr. Czobor Andorné Czobor Andorné |
Morvay Károly |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Minden tavasz orgonát hoz, madárdalos, illatozó hajnalt.
Minden nyár az új kalászhoz, reménységet, messze hangzó új dalt.
Ha az ősz a lombot rázza, új bor mellett sírni kezd a lelkem,
Valami úgy sajog benne, minden tavaszt elfelejtve, bánatomban kicsordul a könnyem.
Nincsen nóta, ami lelkem vigasztalni, gyógyítani tudná.
Nincsen cigány, aki nékem szívem szerint, szomorúan húzná.
Nem vágyom az orgonákra, sem a tarka, vadvirágos rétre,
Mert az őszi lombhullással, a búcsúzó madárdallal, elszállott az Édesapám lelke.
“Stresszel, hogy kerül-e az asztalra étel, hogyha meghalok holnapra”
Dzsúdló, a hazai zenei színtér egyik legmeghatározóbb alakja a májusi “Sötét” után újabb feszült hangzású dallal jelentkezik.
- Egy ideje azt érzem, minden sürgős, és ha valami nem történik meg, összeomlik a világ. Mintha állandóan készen kellene állni a legrosszabbra, de ez teljesen fenntarthatatlan állapot. Csak egyelőre nem tudom, hogy lépjek ki belőle
- mondta Dzsúdló a dal írásának körülményeiről.
Az energikus, tempós, mégis vészjósló alap Somogyvári Dániel és Tembo munkája
A kortárs elektronikus popzene hangzásvilágát új, egyedi módon megközelítő dal középpontjában az életben állandónak tűnő szorongás és stressz áll – amelyet a felelősség növekedése, a folyamatos elvárások és a külvilág egyre hangosabb zaja csak tovább erősít.
A Dzsúdlótól megszokott módon erős szimbolizmussal dolgozó klipben is megjelenik a kétkedés, a zavar és a feszültség
miközben a főszereplő a sztoikus nyugalomtól az összeomlás széléig tartó érzelmi skálán igyekszik elviselni mindezt. A videót Rádli Bence rendezte.
Az előadó májusi Budapest Parkban tartott teltházas koncertje az év utolsó önálló fővárosi nagykoncertje volt.
A jövő évet erősen kezdjük, egy akkora koncerttel, amekkorát eddig még nem csináltunk - fogalmazott az énekes.
Fotók: Dzsúdló