


| Előadó: | Roy és Ádám Trió |
|---|---|
| Album: | Vallomás - Legszebb szerelmes dalok (2CD) |
| Megjelenés: | 2006 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Szabó Leslie Kohánszky Roy Szabó Nagy László Kohánszky Rajmund |
|
Kohánszky Roy |
|
| Kiadó: | SonyBMG |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A lány messze jár, de soha nem felejthetem el ami köztünk volt.
Messze már. Mégis vele vagyok minden gondolatban.
A vágy keserű, de ha megtalálom magamban, a boldogság egyszerű
és itt lehet bármelyik pillanatban.
Úgy sír, de kétségek közt a szív,
mert senki nem mondja el,
azt, hogy vége van,
vagy csak most kezdődik el.
Az Ősz tudja rég,
azt, hogy sokkal bölcsebb akkor, ha nem beszél
majd a szél
a füledbe súg, mint ha hozzád szólna.
A Tél csendben él,
és csak hébe-hóban álmodik arról még,
hogy útra kél,
de otthonra lelt, hát lemond róla.
Egy szó: Változás,
ami Tavasszal ébred, elsöpör minden új
állomást.
Mindig mást akar, csak holnapra gondol!
A kéj utolér,
mint a Nyár, ki senkit semmit nem kímél
csak a mának él.
És elhiszi azt, hogy ettől boldog a szív.
De a kétség újra hív.
Senki nem mondja el,
azt, hogy vége van, csak most kezdődik el.
Úgy hív,
de kétségek közt a szív,
de senki nem mondja el,
azt, hogy vége van, vagy csak most kezdődik el.



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul