


| Előadó: | Sybill (operett) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Charlotte:
Rajta, induljunk máris,
Vár is már Párizs!
Poire:
Ott lesz víg az életünk!
Charlotte:
Én a színházhoz mennék,
Oly szép az emlék!
Poire:
És most újra int nekünk!
Charlotte:
Egy a fő és ez minden:
Kint lenni innen!
Poire:
Nem kell félni, mint a nyúl!
Charlotte:
Semmi tettetés, rettegés...
Együtt:
...hencegés, reszketés,
Ez kell, semmi más!
Poire:
Élni jó, sose volt ily jó,
Napsugárban, holdvilágban,
Esthomályban járni párban!
Együtt:
Élni nyáron jó,
Vagy ha száll a hó,
Május éjben, őszi fényben
Együtt élni jó!
Poire:
Itt ha rajtacsípnek flörtön,
Rögtön vár a börtön!
Charlotte:
Ott kint más a népszokás!
Poire:
Ott csak egy diktál: Ámor,
Lángol a mámor!
Charlotte:
Fényár, tarka csillogás!
Poire:
Ó, ha szívünknek álma
Már ma beválna!
Charlotte:
Eljön végre, nem vitás!
Poire:
Élni kezdetben kettesben...
Együtt:
...majd később többesben,
Ez kell, semmi más!
Élni jó, sose volt ily jó,
Napsugárban, holdvilágban,
Esthomályban járni párban!
Élni nyáron jó,
Vagy ha száll a hó,
Május éjben, őszi fényben
Együtt élni jó!



A magyar kultúra napján NKA Hangfoglaló Minifeszt címmel különleges zenei eseménnyel várja a közönséget a Petőfi Kulturális Ügynökség.
Január 22-én 19 órától az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Induló Előadói Alprogramjának 12 idei támogatottja lép színpadra a Turbina Kulturális Központ három koncerttermében.
Az ingyenesen látogatható eseményen a közönség egyetlen este alatt fedezheti fel a legújabb magyar előadókat: különböző műfajok, hangzások és zenei világok váltják egymást, valódi fesztiválhangulatot teremtve.
12 előadó – 156 pályázó közül kiválasztva
Az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma 2014 óta működik a Nemzeti Kulturális Alap keretében, a Program megvalósítását és szakmai koordinációját a Petőfi Kulturális Ügynökség részeként működő NKA Hangfoglaló Programiroda végzi.
A program célja
A hazai könnyű-, jazz- és világzene támogatása pályázati felhívásokon keresztül, többek között induló előadók, zenekarok hang- és képfelvételei, turnék, nemzetközi együttműködések, podcastok és könnyűzenei média támogatásával.
Az idei, immár 12. alkalommal meghirdetett Induló Előadói Alprogramra 156 pályázat érkezett.
A jelentkezők hang- és képanyagait egy 80 fős szakmai zsűri bírálta el, melynek tagjai zenei szakemberek, könnyűzenei menedzserek, kulturális szervezők, televíziós- és rádiós szerkesztők, producerek, hangmérnökök és zeneszerzők voltak.
A kiválasztási folyamat második körében a továbbjutók többnapos, személyes meghallgatáson vettek részt – közülük került ki az a 12 előadó, akik 2026-ban támogatásban részesülnek.
Egyéves szakmai támogatás és országos jelenlét
Az NKA Hangfoglaló Program korábbi résztvevői közül több, a nagyközönség előtt ma már ismert előadó és zenekar került ki, többek között a Platon Karataev, a Margaret Island, az Aurevoir. és CoLee.
2025 nyarán az NKA Hangfoglaló Fesztivál Roadshow keretében
• 115 fesztiválkoncert valósult meg
• 16 hazai és külhoni fesztiválon
• 15 induló előadó részvételével
A program előadói olyan meghatározó eseményeken mutatkozhattak be, mint a Művészetek Völgye, a Campus Fesztivál, a Fishing On Orfű, a Paloznaki Jazzpiknik, valamint a külhoni Gombaszögi Nyári Tábor és a Malomfesztivál.
Az idei nyertesek számára az NKA Hangfoglaló Programiroda egy teljes éven át tartó mentorálást biztosít. A támogatás része a szakmai edukáció, a vidéki klubturné, valamint fellépési lehetőség több hazai és külhoni fesztiválon is.
Az idei támogatott előadók
BLMB
Fictional Heat
Franny
Glencz
Helka
Lil 404
Loophia
Mad About Marilyn
Pavilon
Reni & Boka
Telehold
Várhegyutca
A rendezvény a Petőfi Kulturális Ügynökség gondozásában működő NKA Hangfoglaló Programiroda közös szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.
Kiemelt kép: Petőfi Kulturális Ügynökség