Előadó: | Mészáros Árpád Zsolt |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Miklós Tibor |
Kocsák Tibor |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Musical |
Címkék: | feldolgozás [+] |
(Feri):
A Hold megáll az égen hogyha lát,
hogy ámulattal nézze lenn egy tündér arcát.
A napsugár is úgy térdel eléd,
mint hű cseléd ki bálványozza hercegnőjét.
Hányszor álmodtam rólad.
Hányszor kérdeztem: hol vagy?
Hányszor vártam, hogy hozzád szóljak?
Szívem csak rád várt.
(Gina):
Végre itt vagy újra oly közel,
s én itt állok az éjben lázas, szédült fővel.
Hisz téged rejtett künn a vaksötét,
csak néhány lépés kell és máris nálad lennék!
Hányszor álmodtam erről,
hányszor vártam, hogy eljöjj,
a csendből néha egy sóhaj feltör,
s elrepít hozzád.
(Feri):
Nincs más csak ez az érzés,
rég várt öröm és féltés.
(Gina):
Száz év is múlhat és nem lesz másképp,
ez a perc oly szép!
(Feri):
Két szív kimond egy törvényt,
túl él vihart és örvényt,
(Együtt):
elszáll kétely és kétség,
csak a szerelem él még.
(Gina):
Bennünk él egy téli délutántól!
(Feri):
Egy szép mosoly, egy édes arc, egy tánc.
(Gina):
Tudtam, ahogy szívem dobban!
(Feri):
Tudtam rögtön, te kellesz csak!
(Együtt):
Tőled támad fel a láz!
Nincs más, csak ez az érzés,
rég várt öröm és féltés.
Száz év múlhat és nem lesz másképp,
ez a perc oly szép!
Két szív kimond egy törvényt,
túl él vihart és örvényt,
kétség, ami volt, elszállt,
csak a szerelem vár ránk!
Két szív, egyetlen érzés,
törvény s minden más elvész,
más érv számomra nincs már,
ez az egy, amely most vár!
Két szív meglelte útját,
hol a boldogság vár ránk!
Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.
A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.
A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.
A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".
Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.
Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.
Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.
A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem
Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.
A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.
Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.
A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.
Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.
Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére
A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.
A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.
Fotók: Palóc Búcsú Facebook