


| Előadó: | Félúton |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Törőcsik I. Mátyus Ferenc Törőcsik István |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nem volt még olyan rég,
Mikor még másképp láttam,
Azóta eltelt pár év,
Fogtam, és tovább álltam.
Még mindig nem jött semmi,
Pedig már sokat vártam.
Tűrtem eleget, ennyi,
Én itt végleg lezártam.
Hiába bíztam benned,
És ott voltam, hogyha kell,
Igaz barát emlékét most már
Az eső mossa el
Mások voltunk, mások lettünk,
Azóta már csak a múlt gyötör,
Sértő hazugsággal
Mindvégig az én hátam mögött.
Nincs köztünk fal, így rendben:
Jöjj hát szemtől szembe!
Nem érdekelnek a könnyeid,
Ezen az már úgysem segít.
Volt, mikor még meghitten,
Valahogy talán elhittem,
De erről regényt tudnék írni,
Utólag hiába sírni.
Talán még nem mondtam neked,
Lehet, hogy én jöttem korán.
Az idő mégsem állt meg,
Éreztem, lépnem kell tovább.
Mivel ha egyszer valami elvész,
Úgy már minden hasztalan.
Nem marad, csak egy emlék,
Tudhatnád: máig így maradt.
Ki volt, aki a lehetőséget várta?
Ez a helyzet, itt nincs vigasz,
Szemtől szemben mégis gyáva
Igen, ez a való igaz.
Mindenki ejthet pár hibát,
A rend már párszor helyre állt.
De valahol mégis van határ,
Így hát minden messze szállt.


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton