


| Előadó: | Guppi a hal |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Sápi Szabolcs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Fecskék szállnak
Felettem az égen
Suhanó szárnyak a szélben
De én leszarom mert nincsen rá időm
Egyszer csak
Felém úszik egy guppi
Honnan jött? Nem tudni
A száját tátja rám
Aranyból volt a hal
Értet meg mindent szóval
Szép volt meg minden
Innen szebbnek tűnik
Közelről inkább arany
Elakad tőle a szavam
Beszél, hogy kívánj párat
Én mondom egyet nem hármat
Valami igazán egyszerűt
Csak annyit kérek tőle
Hogy senki ne szóljon be
Csak annyit kérek végre
Hogy senki ne szóljon le
csak maradjak egyedül végre
Fecskékkel fönn az égre
Fessék fel a kék eget


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.