


| Előadó: | Alvin és a mókusok |
|---|---|
| Album: | Szörnyek pedig léteznek! |
| Megjelenés: | 2010 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Pásztor István |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Alvin Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Pár dolog nem volt a jegyzőkönyvben,
Akkor most javítsunk együtt néhány hibát!
A rosszak úgyis mindíg győznek,
Celeb lányok levetkőznek,
És már mentelmi jog sincs,
Ha átkúrod a maffiát!
Ez lenne az utca törvénye,
Hogy fegyvert fognak a fejemhez,
Kevés a rendőr kenőpénze
És így nincs aki elintézze
Jól van bazd meg! Ezt a kört
majd kérlek írd megint a nevemhez!
Az élet, mit játszol,
Irányít mit kell tenned!
Fütyölnek és táncolsz
Tehetség? Megvan benned!
Szép, Dübörög a taps,
Éljenez a nép, Szólj, ha látod magad,
Aki az embernek álcázott
szürke robotból maradt!
A új egypártrendszer alatt!
Humánus lettem és megérte,
Én vagyok újra a szemét!
A fegyver a bohóc kezében elsült,
Néhány szupersztár meg felsült!
Régen egy Isten mosolygott rád
most meg elfordítja a fejét!
Hová szaladsz, te ellenálló?
Így csinál egy hős, aki mindent túlél!
Tudod, csak akkor nem fogsz félni,
Mikor már nem lesz kiért élni
Mert a mérget már felszívtuk és
mindjárt az agyunkig ér!
Azt hiszed bábuként mindent szabad?
Az elem merül,
És a jel megszakad! Vége!
Csak még...! Mégegyszer lássam a fényt!
Gyermekünk boldogabb világban él!
Ahol nem lesz már ennyi veszély!
Az agyam ennyit remél!
Hé! Nekem ez hidd el elég!
Mert hiszem, hogy együtt hegyeket tolhatunk el!
Özönvízen úszhatunk át!
Ideje lenne, hát szárnyalni, fel!
Észnél legyél, mert most számítok rád!
Jöhet a zaj! Vagy a szigorú csend!
Bánat vagy áldott jóság
Isten hozott!
A kampánynak vége: Ez az új Magyarország!



Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.
A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.
Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen
a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be
a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.
November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket.
November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.
December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég
A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.
Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig
a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.
Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.
Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.
Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.
December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik