Előadó: | Wrong Side |
---|---|
Album: | Wrong Side of the Wall |
Megjelenés: | 2011 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Knapp Oszkár Kőműves Zsolt Csobánczi Péter Deményi László |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Hairy swine, dance around and play
I slipped through the glowing gate I've found
I gave life to a silkworms everyday
Smooth pillow, warm fur all around
Slip on it, gag on it, I feel so
smooth and calm now
Slippery, slobbery,
Put your wound on wound now,
Sticky matter on my hands and face
From the opened belly interface
Stag-beetle purify my work
Centipede tickle my neck and ears
I transcend more and more myself
But I never satisfy my needs
There's got to be a way
To reach the higher skies
These visions calm me down
I wanna find the line in your eyes
I climbed over the gates of your world
Distorted creatures are my friends
Humbling, giving in, one tooth came out,
Soft gum, mud-fun, swallow it down
Glowing bugs all wave in my mouth
Tasty, nasty, swallow it down
Tear your eyelids, hammer your nails,
Have it all in there swallow it down
Cut and slice and cut and slice and
Cut and slice and swallow it down
There's got to be a way
To reach the higher skies
These visions calm me down
I wanna find the line in your eyes
See... what is wrong with me...
Cold shower hits me suddenly
Steam disappears without a trace
The sight is not so calming now
just flesh and bones and one face
There's got to be a way
To reach the higher skies
These visions calm me down
I wanna find the line in your eyes
I wanna find the life in your eyes...
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes