


| Előadó: | Nagy Adrienn |
|---|---|
| Album: | Lehet zöld az ég |
| Megjelenés: | 2010 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Joós István Csabai Anita |
|
Pacsai Márk |
|
| Kiadó: | Magneoton |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Csak vágy voltál
Egy csók előtt
Pedig még el sem
Kezdődött
Csak érkezés
Gyors távozás
És vadul
Átélt éjszakák
Egy szemben hagyott sírás
Egy tollban maradt írás
Az idő úgyis
Később meggyógyít
Magamban kutatok egy
Régi kép után
Meglelem benned érzem
Egyszer végre
Meztelen szívvel égni
Tudnék újra
Újra talán
Jöjjön Bármi
Így is vállallak majd
Bárhonnan érkeznél
A múltad úgyis eltörölném
Hófehér lappal várlak
Mindegy hogy honnan jöttél már
Bennem egy újabb szikrát gyújtottál
Magamban kutatok...


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.