Előadó: | Nagy Adrienn |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Csabai Anita |
Pacsai Márk |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Új nyár jött el, nagyon vártam én
Oly sok minden vár, sok új élmény
Most már itt az idő, indulok
Mondd, te hova mennél?
Egy év eltűnt, ismét itt vagyunk
Vibrál minden, de mi hallgatunk
Sétálunk kézen fogva, csendesen
Mintha hazatérnénk
Üres hajnalokon, mikor minden fáj és ég
Menedék ez az édes álomkép
Balaton hozzád húz a szívem
Itt érzem, hogy élek, ÉLEK!
Melegen simogatva elszédít
gyönyörű ez a színes álomkép
Balaton hozzád húz a szívem
Itt érzem, hogy élek, ÉLEK!
Várj még engedd, hogy megérintsem
Ezt nem kéri számon senki sem
Egy kis titkot, csak egy rejtett szó
Súgj lelkemnek mint rég
Párnám átölelve álmodom,
Újra sétálok a partodon
Bár egy hosszú évet várnom kell
De te szívemben itt élsz
Üres hajnalokon...
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János