Előadó: | Curtis |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Babják Péter Széki Attila Vincze Gergely |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Lehet, hogy egyszer majd véget ér az utunk
De tudom, hogy most már nyugodt szívvel halunk.
Nem színház vagy dráma történet lett a vége,
Mert elmentél egy szombat éjjel végleg
Emlékszem a perce amikor csörgött anyám
És azt mondta h nem látlak többé már apám
nem hittem el, és máig nem is tudom
mért kellett elmenned pont azon a napon
de látom az arcod, ha felnézek az égre
a sikereim büszkeséggel töltenek el téged
pont úgy van most ahogy megbeszéltük régen
amikor az ágyból figyeltem a kérdezésed
néztük a meccseket jókat nevettünk
és Ronaldo cseleit mindig is ki- elemeztük
mindig megmaradnak tudod ezek a percek
az életem útján örökké
kísérnek
[Refrén]
Tudom, egyszer újra látlak
Az imáim hozzád szállnak
Majd ismét együtt leszünk
Nem lesz soha ellenfelünk
Mond kérlek meddig várjak
Még az arcod újra lássam
Felidézem az emlékeket
Míg élek nem felejtlek el
Fájdalomban osztozik az egész család
Mert mióta nem vagy hiányzol nekünk apám
Tudom hogy hallod mindig a szavainkat
és ezért imádkozok érted minden egyes áldott nap
Tudom, hogy mindig segítesz, ha kérlek
és ez ad nekem erőt az életben tényleg
ha rossz úton járok vagy sötétben hálok
te utat mutatsz nekem ezt tudom és látom
Ez mindig így lesz, míg az életem élem
és mindennap egy ima érted szól majd tényleg
az angyalok őriznek ha rád gondolok éppen
a lépésedre vigyáznak a nap-nap fényében
Nincsen olyan nap, hogy én ne gondoljak rád
és ilyenkor a szememből egy könnycsepp szökni próbál
hangom meg akad, a kezem is remeg,
miközben felidézem a szép emlékeket
[Refrén]
Tudom, egyszer újra látlak,
Az imáim hozzád szállnak,
Majd ismét együtt leszünk
Nem lesz soha ellenfelünk
Mond kérlek meddig várjak
Még az arcod újra lássam
Felidézem az emlékeket
Míg élek nem felejtlek el
Pécs különböző pontjain kínál klasszikus zenére épülő programokat a Miklósa Erika operaénekes művészeti vezetésével és szereplésével megvalósuló Zeneszüret fesztivál Pécsen szeptember 11. és 14. között.
A cél: közelebb vinni a klasszikus zenét a közönséghez
A mintegy másfél évtizedes múltra visszatekintő Zeneszüret fesztivál ugyan sok változáson ment át, alapvető céljai nem változtak az idők során: a lehető legszínesebb formában igyekeznek közelebb vinni a klasszikus zenét a közönséghez.
Minden nap más műfajú nagykoncerttel várják a közönséget
- A rendezvény négy napján egy-egy nagykoncerttel várják a közönséget, emellett minden nap más-más zenei műfaj kap fókuszt - mondta
Miklósa Erika művészeti vezető maga is kiveszi részét a fellépők munkájából, hiszen minden nap más szerepben láthatja majd őt a publikum olyan énekesek mellett, mint - mások mellett - Tóth Vera és Vastag Csaba.
Az első napon, szeptember 11-én, csütörtökön Balázs János zongoraművész a pécsi dóm szomszédságában fekvő Rózsakertben ad koncertet.
A velencei karneválon zajló, történelmi témájú kamaraopera hangzik el
A fellépés második felében egy kamaraopera hangzik el a Vuk zenéjét is jegyző Wolf Péter tollából. Ebben a művében a mese tárgyát a történelem adja, hiszen a főhős Lorenzo Da Ponte, Mozart későbbi szövegírója, aki egy velencei karneválon szerelmi sokszögbe keveredik.
Az est során Miklósa Erika, Boncsér Gergely, Mester Viktória és Hábetler András énekel az Anima Musicae Kamarazenekar kísérete mellett.
A nap során délelőtt a Mozart és a múzsák című programon Miklósa Erika vezetésével merülhetnek el az érdeklődők az alkotófolyamat és a magánélet kapcsolatában, majd délután a MÜSZI-tér nevű programon a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium zenei, képzőművészeti és tánc-dráma tagozatos növendékei mutatkoznak be egy részben improvizáción alapuló műsorral.
A második nap a klasszikus és a filmzene kapcsolatát állítja a középpontba
Így lesz klasszik street utcazene a város különböző pontjain, este pedig a Dóm téri nagyszínpadon magyar filmslágerek is felcsendülnek a Budapest Jazz Orchestra, valamint Miklósa Erika, Tóth Vera és Vastag Csaba tolmácsolásában.
A tettyei romoknál filmvetítés is lesz, ahol a Mindenki című rövidfilmet és a Várdai - non solo cello című dokumentumfilmet lehet megtekinteni.
Szombaton a bel canto jegyében bárkinek lehetősége lesz betekinteni a hivatásszerű zenészek életébe. A Kodály Központban rendezett hangversenyen
Rossini, Verdi és Donizetti műveit szólaltatják meg a Savaria Szimfonikus Zenekar muzsikusai és Miklósa Erika, valamint tanítványai a KvintEsszencia Mesteriskolából.
Miklósa Erika minden nap más szerepben tűnik fel
Fotó: Miklósa Erika hivatalos weboldala
Napközben délelőtt zenés túra lesz az állatkertben
Ezen a délutánon is klasszikus utcazene vár a belvárosban, este pedig a koncerttel párhuzamosan "A nagybőgő" című zenés monodráma előadás kínál egy olyan színházi élményt, melyben beletekinthetünk a zenészek életébe a Tettyén.
Vasárnap a népzene és a népi hagyomány adja majd a programok gerincét
Ennek keretében a tánc már délelőtt elkezdődik: a kisgyerekeket a Tettye téren Laposa Julcsival várják, délben a balatonfüredi prímásverseny győztese muzsikál a Rózsakertben, majd délután
több százan táncolhatjuk körbe a székesegyházat gyerekekkel, táncosokkal.
Este a Dóm téren zárul a fesztivál Miklósa Erika, a Magyar Állami Népi Együttes és annak prímása, Pál István Szalonna és Pál Eszter közös koncertjével. A koncerttel párhuzamosan ezen a napon is lesz filmvetítés, a Tettyei romoknál.
Fotók: Miklósa Erika hivatalos weboldala