dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Szelephézag: Éjjel

Szelephézag - Éjjel

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Szelephézag
Album: Keressük!
Szövegírók: Serdült Tibor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2178 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Éjjel

Gyászol a világ, én taposok rajta,
Itt maradtam ebbe a szarba!
Magam voltam, az utcákat jártam,
A helyem kerestem, de sosem találtam!

Furcsa alakok jöttek felém,
Azt kiabálták, levágják a herém!
Csattan a kapu, és üvölt a zár,
Takarodj innen, itt senki sem vár!

A város zaja széttépi a testem,
A választ a borosüveg alján kerestem!
Arra hogy mi a faszért élek,
És mire emlékszek ha eljön a végzet!

A kés pengéje a torkomat marta,
A gyilkosom meg a fülemet nyalta!
Majd hírtelen felébredtem,
És rájöttem hogy semmit sem ér az életem!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Új dalában Dzsúdlóval állt össze a Carson Coma

Közeleg a Carson Coma ötödik nagylemeze, de még itt egy utolsó single, a Szemüveg: nem mással, mint Dzsúdlóval kiegészülve. 





Egy szürreális szerelmes dal a látás érzékszervének elvesztéséről - és annak megtalálásról egy emberben.


Dzsúdló-dalszövegek itt.


Carson Coma-dalszövegek itt.

 


Megérkezett a Szemüveg

 

“A dal vezérgondolatát, miszerint ha a megfelelő partnerrel éled az életedet, akkor minden, ami addig ködös és homályos volt, kitisztul, így pedig jobban rálátsz mind a világra, mind saját magadra, a -4.5-ös rövidlátásom, valamint mind a tényleges, mind a metaforikus szemüvegem inspirálta. 


(Dzsúdló) Marcival már kezdő előadó korunk óta vagyunk nagyon jó barátok - az elmúlt években többször kacérkodtunk a közös dal gondolatával


többször neki is futottunk, de a próbálkozások ellenére valahogy ezelőtt még nem sikerült olyan számot összehoznunk, amiről érezhető, hogy ez nem csak két, egymás munkásságát elismerő előadó együttműködése, hanem két barát közös alkotása. Ezzel szemben a Szemüveg nagyon organikusan gurult ki: a stúdiózás és a klipforgatás során azt éreztem, hogy 


egy alternatív univerzumban Dzsúdló nyugodtan lehetne a 7. Carson Coma tag!”


- árulta el a dalról Fekete Giorgio, a zenekar frontembere.




Az érzékszervek elnémulnak, a valóság elmosódik, és csak egy dolog marad éles: te


A dal egy bizarr, mégis gyengéd vallomás arról, milyen, amikor valakin keresztül próbáljuk értelmezni a világot - és közben így találjuk meg magunkat is igazán. A közös munkát Dzsúdló így idézte fel:

 

“Nagyon régóta benne volt a levegőben a közös a fiúkkal, szerintem minimum 2 éve beszélünk róla a Giorgioval, aztán idén megbeszéltük, hogy júniusban megindítjuk a stúdiózást Párizsban. Ez inkább lett mondjuk ráhangolódás, mert körülbelül az összes cuccunkat ami kellett volna a hasznos stúdiózáshoz otthonhagytuk, de demózni legalább tudtunk. Nem volt nehéz megtalálni a közös metszetet, régóta ismerjük egymást a srácokkal, egészen könnyen tudunk egymásra hangolódni zeneileg is.


Szerettem ennek a dalnak a folyamatát, a végeredményt meg még inkább.”




A Szemüveg a november 28-án megjelenő Purgatórium album utolsó kislemeze


Míg az előző, a lemez címadó dalában nem kisebb nevekkel, mint Krúbival és Beton.Hofival állt össze a zenekar, most Dzsúdlóval kiegészülve jelentkeznek egy újabb slágerrel. A dalokat élőben március 27-én hallhatja a közönség az MTK Sportparkban, a Purgatórium nagykoncerten.



Fotók: Carson Coma x Dzsúdló

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás