dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Janicsák Veca: Kell még egy élet!

Janicsák Veca - Kell még egy élet!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Janicsák Veca
Album: Keressük!
Szövegírók: Pati-Nagy Andrea
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 9062 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kell még egy élet!

Hittem, van még mit tennem…
A halálon is túl lesz,
s van még élet e fényben!
És hogy újra kezdhetem,
amit elszalasztottam
egyedül magányosan.

Most kell nekem döntenem!
Mit, hogyan tovább? Merre
visz az utam a fényen
át, és az árnyas ösvényen
felkapaszkodva, angyal
szárnyon röpítve magam?

Ámbár ott álltam a mély
halál torka szélénél…
Nem éreztem a lényét,
az idő, s élet kegyét…
Nem volt maradásom ott,
hol az őrület téboly!

Végkép megszakadt a húr,
szívemben a Nagyúr.
Szememben a láng kihunyt.
Lelkemben az űr már múlt!
S darabokra törött
sikoltó, árnyas tükör.

Látom a fény bársonyát,
igaz tükör varázsát!
Hallom az éj dallamát,
vágtató szarvasok hangját!
Látok mosolyt arcokon!
Érzem, ahogyan átjár most

…az érzés, az öröm, hiszen
tudod, kell még egy élet!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dirty Slippers: a zenekar Budapesten folytatja a Suliturnét

A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.

 

Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.

Az előadó dalszövegei itt.

"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.

zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.

"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak: 

kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"

- mondta el Lobó-Szalóky Lázár. 

A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.

A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.


Fotó: Dirty Slippers

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás