dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Hobo Blues Band: Ülni, állni, ölni, halni

Hobo Blues Band - Ülni, állni, ölni, halni

off off off off off
Gyöngy a sárban
Előadó: Hobo Blues Band
Album: Gyöngy a sárban
Megjelenés: 2000
Hossz: 3:20
Szövegírók: József Attila
Hárs Viktor
József Attila
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: ShowTime
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 11428 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ülni, állni, ölni, halni

Ezt a széket odább tolni,
vonat elé leguggolni,
óvatosan hegyre mászni,
zsákomat a völgybe rázni,
vén pókomnak méhet adni,
öregasszonyt cirógatni,
jóízû bablevest enni,
sár van, lábujjhegyen menni,
kalapom a sínre tenni,
a tavat csak megkerülni,
fenekén ruhástul ülni,
csengõ habok közt pirulni,
napraforgók közt virulni -
vagy csak szépet sóhajtani,
csak egy legyet elhajtani,
poros könyvem letörülni, -
tükröm közepébe köpni,
elleneimmel békülni,
hosszú késsel mind megölni,
vizsgálni, a vér hogy csordul,
nézni, hogy egy kislány fordul -
vagy csak így megülni veszteg -
fölgyujtani Budapestet,
morzsámra madarat várni,
rossz kenyerem földhöz vágni,
jó szeretõm megríkatni,
kicsi hugát ölbe kapni
s ha világ a számadásom,
úgy itt hagyni, hogy ne lásson,
s ha világ a számadásom,
úgy itt hagyni, hogy ne lásson - 3x -

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Enter Shikari koncert lesz Budapesten

Az Enter Shikari, a brit elektro/indiecore kulcszenekara egy exkluzív európai klubturnéval zárja az évet, és 2025. október 29-én Budapesten, a Dürer Kertben lépnek fel.

 

A hét nagylemeznél járó St Albans-i zenekar a Slipknot-féle „Knotfest Australia 2025” fesztiválturné után, az év végén Európa klubjait veszi célba, hogy eljusson olyan országokba is, ahová az elmúlt években nem volt lehetőségük.

 

Az Enter Shikari mind a hét albuma bekerült a brit albumlisták top ötjébe a megjelenésük hetében, az A Kiss for the Whole World pedig a zenekar első hivatalos #1 helyezett lemeze lett az Egyesült Királyságban.

 

A zenekar számos díjat nyert, többek között a "Best Live Band" (Legjobb élő zenekar), "Best UK Artist" (Legjobb brit előadó) és "Best Album" (Legjobb album) kategóriákban olyan médiumoktól, mint a Kerrang!, a Rock Sound, a Heavy Music Awards és az NME. 2020 nyarán a zenekar együttműködést jelentett be a helyi St Albans City FC futballcsapattal mezszponzorként.

 

Az énekes-dalszerző Rou Reynolds eddig négy könyvet publikált a Faber Music kiadóval, ezek közül a legambíciózusabb a A Treatise on Possibility volt 2021 nyarán. A Standing Like Statues – The Enter Shikari Biography 2022 októberében jelent meg, amelyet Luke Morton, a Kerrang! magazin szerkesztője írt.




 

Az Enter Shikari eddig körülbelül 3000 koncertet adott világszerte


Köztük három nagyszabású arénaturnét az Egyesült Királyságban. Pályafutásuk elején olyan legendás bandák előzenekaraként játszottak, mint a The Prodigy, a Linkin Park és a 30 Seconds to Mars. Számos nagy fesztiválon is felléptek, többek között a Szigeten, a Rock am Ringen, a Rock im Parkon, a Mystic Festivalon, a Rock for People-n és a brit Download Festival fő színpadán.

 

2023 májusában headlinerként léptek fel az Egyesült Királyságban a Slam Dunk Festival Hertfordshire-i és a Leeds-i állomásain. 2024 februárjában először játszottak a Wembley Arénában, ahol a turné során 


minden eladott jegyből 1 fontot adományoztak a Music Venue Trust szervezetnek a brit kis zenei klubok támogatására.

 

Az Enter Shikari tagjai


•          Rou Reynolds – ének / elektronika

•          Rory Clewlow – gitár / vokál

•          Chris Batten – basszusgitár / vokál

•          Rob Rolfe – dobok / vokál

 

Diszkográfia


•          Take to the Skies (2007)

•          Common Dreads (2009)

•          A Flash Flood of Colour (2012)

•          The Mindsweep (2015)

•          The Spark (2017)

•          Nothing Is True & Everything Is Possible (2020)

•          A Kiss for the Whole World (2023)

 

Jegyek itt.

 

 

 Fotók: Enter Shikari

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás