dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Rubicon: Merre tart az út

Rubicon - Merre tart az út

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Rubicon
Album: Keressük!
Szövegírók: Horváth Imre
Csekő ákos
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5037 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Merre tart az út

Régen elindultam céltalan úton
Tétlen vártam egy égi csodát
Nem töprengtem mélyen a múlton
S nem figyeltem a holnap szavát
Én úgy éreztem e rövid életben
Gondolni tervezni biztos bukás
Élni szívből kötöttség nélkül
Ösztönök által nem kellett más

De ha nincs egy cél és mégis elhiszem
Ez a jövőm, hogy holnap
majd szép nap vár rám

A boldogság életkedv minden
csak egy pillanat
Ha nem látom merre tart az út

Már tudom hogy miért én hibáztam
Miért nem éreztem hogy jobb lett nekem
Tegnap éjjel az esőben áztam
Lázasan ágyban lehunytam szemem
És rádöbbentem miért kell felkelnem
Tudom merre kell mennem tovább
Látom ki vagyok és azt, hogy ki voltam
Látok értelmet az életben már

Hisz vár még ránk a fény, valahol
Hisz vár még ránk a fény, valahol
Hisz vár még ránk a fény, valahol

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

VeszprémFest: Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép jövőre

Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.

 

 


- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.

 

A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.



 

- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.

 

A VeszprémFest 2026-os programjai

 

A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.

 

A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.



 

Veszprémbe érkezik a Kraftwerk

 

Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.

 

A zárónapon a Pink Martini ad koncertet

 

A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.



 

A VeszprémFest kísérőrendezvényei 


Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.

 

Fotók: Veszprémfeszt

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás