Előadó: | Genitív |
---|---|
Album: | Örök Szerelem EP |
Megjelenés: | 2011 |
Hossz: | 2:01 |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Genitív:
Lassan minden más lesz,monotonok a napok
a füsttel együtt szállnak a hetek,hónapok
héj,jöhetne már valami Istenem,jah
mer' fölbassza az agyam,hogy még mindig szeretem
Megin' üres zsebbel de százan mögöttem
elveszett a remény,talán pont ettől felnőttem
miattad nem fejlődtem,már a zene motivál
ez többet ér nekem,bármikor minden csini pofinál
a zene az nem profitál föladtam nem egy forintot
meg ráment nem egy csajom,remélem vágod mér ordítok
tiszteld,azt,hogy hogyan tolom és hogy miért
mer számomra az én szarom mindig jobb mint a tiéd
nem elég új telóra,de enni mindig futja
és nekem az lesz a fontos,hogy az összes spanom tudja
hogy kemény lett az élet és keményebb lett a jövő
de ne felejtsd el ember,egyszer minden gyerek felnő
OkÉ:
Most vége az élménynek már nem tudom miért élek
Te elhagytál engem és most énekelek fel az égnek
Tudtam te leszel kibe kurva nagyot csalódom
De mégis vártam rád és az életemet most kioltom
Fogd meg két kezem szoríts magadhoz kedvesen
Én alkoholba fojtottam az összes reményt kedvesem
Ha elhozod nekem én kiteregetem a szennyesem
De ne nézz rám hülyén ha nem rímelt még a fele sem
Mennyen a sok gádzsi,minket már nem zavarnak
Menjenek a faszba,ha a szívükkel nem takarnak
Velünk sosincsenek persze kis pózerekkel kavarnak
Hogyha számon kéred őket egyből hadarnak
Együtt vagyunk mi a Bazsival a trekkben
Minket nem kínoz a szótlan köcsög hessz men
Nem futunk sok gádzsi után nagyon messze
Mert nem izgat minket,ha a csaj meg van veszve!
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik