Előadó: | Havasi Duo |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Cserebogár,sárga cserebogár
Azt sem kérdem lesz-e vajon még nyár
Azt sem kérdem sokáig élek-e
Csak azt mondd meg babámé leszek-e?
Odaát a csere oldalába
Két juhász ül egy fa árnyékába
Amint ottan ketten beszélgetnek
Azt mondja a gazdag a szegénynek.
Juhász legény,szegény juhász legény
Tele pénzzel ez a kövér erszény
Megveszem a szegénységet tőled
Ráadásnak add a szeretődet.
Ha az arany volna csak foglaló
Ezer annyi volna borravaló
A világot adnád ráadásul
Szeretőmet úgysem adnám másnak.
Juhász legény jól bízol magadban
Jobban,mint a százezer aranyban
Ha meghalna vagy ha hűtlen lenne
Sem szeretőd,sem pénzed nem lenne.
Ha meghalna lennék újból szegény
Az erdőkön szegény juhász legény
Elővenném fűzfa furulyámat
Azzal fújnám szomorú nótámat.
Leégett a zetelaki cserés
Benne égett kilenc juhász legény
Benne égett kilenc rend ruhája
És a többi juhász gazdagsága.
Barna kislány kerüli a cserést,
Keresi a szegény juhászlegényt.
Barna kislány hiába keresed
Régen meghalt ki téged szeretett.
Ha meghalt hát mutassátok sírját.
Hadd hullassam könnyeimet én rá.
Hadd teremjen rózsát,ne töviset,
Mert ő engem igazán szeretett.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik