


| Előadó: | héZ |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

De ha csillagok felett megyek
akkor Isten jön szembe velem
fagyos arcát egy fény szövi át
olvadéka sej haj a patám
kincsen a szám
így némán
kincsem a kéz
így bénán
kincsem a szem
semmit nem lát
Isten néz rám
nagy ritkán
csal a matador a bika bundaperben
lesben sül a gól a pálya-kályha fejben
égig kamatyol a csődbe panamázik
panírol a pázsit lombfűrésszel fásít
perzsel fűt az égi persely
hajnalba hasít
teste harmatkönnyet nyel el
ekképpen vakít
szertefoszlik szemünk magva
szembezárt medál
egynek becézett lét tarka sokba szerteszáll
tikkadt máló porszem táncol vak szemünk alatt
elmúl elmál elmetábor
emberi barakk
mikor e sok kicsinyesség
mozgásba libben
nem várt erő már réges rég
nem történt ilyen
nem is fog mert mindjárt vége
a szívünk batár
morzsaként a fényességnek
torkába talál
keskeny lyuk a mennyek torka
nem fér be halál
gégefőn az Isten morzsa
sárútjába áll


Két év csend után újra dallal jelentkezik AKC Misi: a Haditerv klippel együtt érkezett.
A pihenés, az önfejlesztés és a háttérbe húzódás nem lassította, hanem megerősítette.
AKC Misi nevét 2019-től elég nehéz volt elkerülni.
A fiatal előadó szinte megállás nélkül adta ki dalait és koncertezett, ezt a sűrű időszakot aztán egy hosszabb szünet váltotta fel.
„Az elmúlt két évem munkával és pihenéssel telt. Korábban nem igazán volt időm átgondolni, pontosan mit szeretnék kifejezni a zenémmel, merre szeretném vinni, ezért akartam szünetet tartani. Ez az időszak önfejlesztéssel, pihenéssel, munkával és sok zenéléssel telt” – mesélte AKC Misi.
A visszatérő dal nem véletlenül a Haditerv lett
„Valami olyasmit szerettem volna közölni, hogy visszatértem, és nem is nagyon akarok elmenni” – fogalmazott, és elárulta azt is, hogy a klip az elmúlt időszakot jeleníti meg. „Ezt a két évet hivatott bemutatni a videó. Igazából csak fogtunk egy kamerát, és egy-két jelenetet leszámítva azt mutattuk meg, mivel telnek a mindennapjaink.”
És hogy mi a haditerv a Haditerv után? „Szeretném, hogy minden szempontból jobb legyen a zeném, ezen fogok dolgozni. Sok mindent akarok még megmutatni magamból, és nagyon erős belső késztetést is érzek ehhez. A motivációm nem anyagi, sikerült függetlenné tenni magamat az elmúlt években, és talán emiatt is vagyok most nyugodtabb. Nem azért zenélek, hogy pénzt keressek, hanem mert ezt akarom csinálni” – árulta el Misi.