


| Előadó: | Óriás |
|---|---|
| Album: | Példák hullámokra |
| Megjelenés: | 2010 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Nagy Dávid Egyedi Péter |
|
Hortobágyi László Örményi Ákos Egyedi Péter Nagy Dávid (Óriás) |
|
| Kiadó: | EMI Music |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

a legszebb íven
legalábbis innen
most túl kevés a hely
ügyesebben állnak
okosabban várnak a türelmesek
nem számít, ha újra kell
kanyart önteni,
de hogy mégis szívvel és közben bölcsen
előrébb lenni,
újra megtalál,
újra eltalál,
újra kiterít,
újra megkapar,
újra felkavar,
újra elsimít
a legszebb íven
még mindig nincsen
elegendő hely,
tömötten állnak
súllyal a lábban a türelmesek,
nem számít, ha újra kell,
nem baj, ha újra
kell kanyart önteni
újra megtalál,
újra eltalál,
újra kiterít,
újra megkapar,
újra felkavar,
újra földre szór
nem számít, ha újra kell kanyart önteni,
nem számít, ha újra kell,
nem baj, ha kell kanyart önteni



Tricky az elmúlt évtizedek egyik leginkább innovatív és igen befolyásos művésze, a trip-hop műfaj egyik úttörője, aki sötét élményeit oltja muzsikájába. Tricky 2026-ban ismét visszatér a színpadra újonnan megalkotott show-jával, amelyet Budapestre is elhoz június 9-én, az A38 Hajóra.
Tricky, azaz Adrian Nicholas Matthews Thaws Bristolban született és nőtt fel. Nehéz gyerekkorából végül a zene jelentette a menekülést: először a Wild Bunch-ban kezdte,
ebből nőtt ki később a Massive Attack, melynek első lemezén Tricky is otthagyta kéznyomát.
A zenekarból hamarosan kivált és szólókarrierbe kezdett, 1995-ben kiadva debütáló albumát.
Tricky a kezdetektől a bristoli underground szcéna egyik meghatározó alakja volt, a trip-hop zenei műfaj egyik úttörője.
Dalait múltja miatt egyfajta sötét atmoszféra lengi be. Tricky mindeddig 14 nagylemezt jelentett meg, a legutóbbit 2020-ban Fall To Pieces címmel. Karrierje során olyan művészekkel alkotott együtt, mint Terry Hall, Björk, Gravediggaz, Alanis Morissette, Grace Jones és PJ Harvey.
Művészi tehetsége vitathatlan, maga David Bowie is a rajongói közé tartozott, aki Tricky egyedi látásmódját és félelem nélküli kreativitását dicsérte.
Jövő évi turnéjára repertoárjának merész újragondolását ígéri, az izgalmas utazásra pedig mi is vele tarthatunk június 9-én az A38 Hajón.