


| Előadó: | Ganxsta Zolee és a Kartel |
|---|---|
| Album: | Pokoli lecke |
| Megjelenés: | 2001 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Zana Zoltán (Ganxsta Zolee) Zana Zoltán Marosi Tamás Z |
|
Marosi Z.Tamás (Pierrot) |
|
| Kiadó: | EMI |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Zolee:
Ciudad de Mexico a hely ahova megyünk
Fél hét körül dzsal le a Lufthangya a gépünk
A határon semmi gond, átengednek minket
Se pók, se a könnycsepp nem érdekli őket
Irány az Alamo, ahol felvesszük a tragacsot
A Lacika ül a volánnál, úgy ahogy szokott
Hol a faszba vagyunk? Donde estamos?
Sámson:
Hol a kurva szállás, na mindegy vamonos
Kavargunk mint a faszom, nem tudjuk hova megyünk Zolee:Két géppityus desztó, áll meg előttünk
160 dodó, mert átmentünk a piroson
Hazudik a sakál, de hát mit tehetek, lefosom
Lesírjuk kilóra és kitesszük a málnát
Zsebreteszi a hiéna, mehetünk tovább
Végre megvan a héder, Hotel Metropol
Nem is olyan nagyon putri nincs benne puyol
Fölmegyünk a szobába, egy kaktuszt kitolok
Utána mosom a picsám, mert az jó dolog
De leszakad a mosdó a valagam alatt
És a Big a zuhany alatt, beton habos marad
Refrén:
Viva Mexico cabrones!
Zolee:
Megvan a Zocalo, a kibaszott nagy zászló
Odajön egy manus, látom ez is egy desztó
Löki a süket dumát, mondja hogy odaát
Ott van fontja aki átveszi a volánt
Dope:
Ez kibaszott jó hír lehet, főleg a Bignek
Aki rühelli hogy ő vezet, bassza a rezet
Laca:
Így van meg Oscar egy baszott jó driver
A legnagyobb latin volánpörgető mester
Zolee:
300 peso, és irány Teotihuacan
Az Azték piramisok, ahol az ember nyakán
Az összes gagyiárus, ilyen ez a város
És kibaszik velünk az ég, ránk küld egy zuhét
A Nap piramis tetején, de ez még nem a vég
Mert szarrá ázunk, de kisüt a nap
És a Kartel a halottak utján megszárad
Refrén...
Zolee:
Acapulco lehet a következő ahova megyünk
De nincsen gond, mert Oscar itt van velünk
A szar időből át, a kibaszott hegyeken
Bele a strandolásba, ez tetszik nekem
A buszban csutkán üvölt a Molotov
A Viva Mexico cabrones, ez ami nagy dolog
Sámson:
És befutnak a trógerek Acapulcoba
Beszarás boss, hát itt nagyon nagy a dzsuva
Zolee:
Tequila, sör, homok, jetski, faszverés,
Tenger, easy life, ejtőernyőzés
Nem túl nagy kibaszás, hát ki lehet bírni
Laca:
De minden jónak vége szakad, haza kell menni
Az úton visszafelé kokusztejet iszunk
Nagyon baba, de azért néhányan befosunk
Zolee:
Utolsó nap megyünk az azték stadionba
Itt volt világbajnok az Isten: Maradona
És a Kartel már csak annyit üzen innen mindenkinek
Még mindig vagyunk, Viva Mexico baszdmeg!
Refrén...



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt