


| Előadó: | Superego |
|---|---|
| Album: | Suck like a prince |
| Megjelenés: | 2010 |
| Hossz: | 3:18 |
| Szövegírók: |
Ihász Péter Sümegi Ákos Csitke Dániel |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | magán |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

You stand there
on top of the hourglass
makes you wonder
how time went by
in the end
family and all friends disappear
you look around
and see what is left.
what is left, what is left
Bring it to an end
shut it down
life is ticking, ticking down
bring it to an end
shut it down
life is ticking, ticking down
I wish i could tear off that look upon your face
push a button and freeze things in it’s place
break the magic that makes us grow old
to re-live the stories our father’s told in the cold
Bring it to an end
shut it down
life is ticking, ticking down
bring it to an end
shut it down
life is ticking, ticking down
Bring it to an end
shut it down
life is ticking, ticking down
bring it to an end
shut it down
life is ticking, ticking down



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik