


| Előadó: | Freddy A Dupla |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

1.Verze
Mint a jó bűnöző, lesben állok és várok,
Ha kell nyitott szemmel hálok,
Elő kapom a kábelező késem és a,
Nevemet az ajtód elejére vésem!
Megvan a tervem újra,
Símaszk az arcon te (*****) a verda már megfújva!
Pattanj Dupla, "megen" valaki észre vett,
Olajra lépek, de hol vannak az ékszerek?!
Refrén (1)
Ékszer a polcon, Ékszer a fiókban
Ésszel, két kézzel lopom el titokban
Ékszer mindenütt, ékszer az asztalon
Messziről látom bizsu, ajándékba ott hagyom!
2.Verze
Menjünk tovább, hisz oly nagy a házad.
Hallgass rám és a rendőrnek ne pofázzad,
Hogy ki volt a tettes aki lelépett,
Mert ha igen akkor megtaposom a képed!
Refrén (2)
Dupla Eltűnt, Dupla sehol!
Duplán ****** rá mert skubizik valahol!
Dupla csapdát kapsz, Duplán fosztalak,
A végén rájössz rossz helyzetbe hoztalak!
3.Verze
Elég a szóból jön a hétvégi kégli.
Remélem nem vagy gazdag, hogy valaki védi.
Oda is besurranok, de mit látok?!
Csinos kis asszonykák, sz****ják a d***t!
Rontom a bizniszed,
Ki****m a hatosra mindegyiket, a mellényüket meg...
Lerántom a f****a, hogy legyen egy kis haszna,
Így a "pénzet" a Freddy-nek b****a!
Jó ez az élet és passzív a munka,
Olcsó piára száz, hogy nem adunk ma!
Csak a minőség, meg eddig nem volt gond,
Ha leesett a gatyámról az egyetlen gomb!
Az egyik kihúz egy csíkot és felszívja,
Lerí a pros****l, hogy k*****a nem bírja,
A másik hülye, meg exeli magát,
Valamit dadog, de nem érteni a szavát!
Refrén (3)
K***a a polcon, K***a a fiókba,
K**vára nem vágom, hogy ide ki a f*** hozta,
K***a mindenütt, K***a az asztalon,
Gyere fizess és ne hagyjad parlagon!



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers