dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
K-Zaj: Csak1PárSzó

K-Zaj - Csak1PárSzó

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: K-Zaj
Album: Keressük!
Szövegírók: Milotai Gergő
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3531 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Csak1PárSzó

R.
Csak egy pár szó, ami most eszembe jut.
Néhány szó, lelkem a csillagokig fut.
Elég pár szó, nekem ettől lesz jó.
Ennyivel beérem elég, ha csak ez szól.

Ma csupán egy szó,
De holnap már egy mondat.
Lehet, hogy még hétfő van,
De mindjárt itt a szombat.
Úgyhogy te csak ne aggódj,
Ülj le és lazíts!
A napból neked is jut,
Hát gyerünk, szakíts!
Egy darabot belőle,
Tedd csak el, jövőre!
Nem kell félned tőle.
Rakd nyugodtan zsebre.
És ha majd szükséged lesz rá,
Előveheted, vagy
Ahogy azt egy dalban mondták, szét is tépheted
A képemet, csak éld úgy, az életed,
Hogy ne lásd viszont magadat majd az esti hírekben!

R2x

Lehet, rossz a kedvem,
Vagy minden rendben.
Akkor sincs baj,
Ha zavar van a fejemben.
Nekem ez a szerelmem,
Ez a pár szó mindenem.
Minden egyes pillanatot
Csak ettől érzek többnek,
Ahogy egymás után jönnek
És szállnak a rímek,
Ritmusra lüktet a szívem.
Ugyan úgy, mint régen,
Csak most már többet éltem.
Mindennel szembenézve,
Semmitől se félve.
Tudom, hogy nem érted,
De nyugi mindjárt vége.

R2x

Neked lehet, hogy ez semmi,
De nekem ez a minden.
Reggel ez a pár szó kelt,
Este velük fekszem.
Egyre kevesebb az időm
A gondok meg csak gyűlnek,
Nem enyhülnek,
De egyszer majd eltűnnek.
És megjelennek,
A régen látott barátok,
Az elfelejtett álmok,
Én türelmesen várom,
Tudom, egyszer viszont látom.
A világba kiáltom.
A versemet pedig majd,
Ezzel zárom!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Mátyás-templomban felcsendülő koncerttel indítják az évadot a Magyar Rádió Művészeti Együttesei

A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.

 

Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.

 

A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek


Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével. 


Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.

 

Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.

 

A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így 


ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.

 

Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz


Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.

 

Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.

 

A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.

 

A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás