Előadó: | Anna & the Barbies |
---|---|
Album: | Gyáva forradalmár |
Megjelenés: | 2010 |
Hossz: | 2:13 |
Szövegírók: |
Pásztor Anna Pásztor Sámuel |
Pásztor Anna Pásztor Sámuel |
|
Kiadó: | CLS Records |
Stílus: | Alternatív |
Címkék: | Keressük! |
Gyere most,
gyere nézz
a szemembe,
hogy bele égj!
Ez a sós
folyadék
gördül szét,
gördül szét.
Ez az arc,
ez a kéz,
soha nem lesz
az enyém.
Aki más
belenéz,
látja majd,
amit én,
látja majd,
milyen szép.
De ha majd
utolér,
az idő
sara, és
indulni kell,
legalább
ez a kép
az enyém.
Gyere most,
gyere nézz
a szemembe,
hogy bele égj!
Ez a sós
folyadék
gördül szét,
gördül szét.
Egy perc sem kell, hogy félrenézz,
és máris útra kész.
Nincs lelkiismeret-furdalás,
most más az úr! Nem én.
Nincs félelem, csak rettegés,
hogy egyszer végül szembenézz.
Saját tükörképed fog
a padlóra küldeni mindezért!
A teszt, amit elbuksz szüntelen,
és nincsen védelem,
csak a válasz az, hogy nem,
olyan végtelen, röviden,
hogy végre az lehess,
aki lenned kell, siess,
mert ez most tönkretesz.
Óvatos párduc most a kéz,
zajt nem csap semmivel.
Álomba szenderült, föld felett,
nesztelen útra kel.
Száján a zsákmány vére,
szemének sárga fénye
villan, és újra a földön,
gyilkos és áldozat.
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes