Előadó: | Tirpa |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Boros Attila Tirpa Winkler Gábor Pityinger Péter Szarvas Dávid Smidt Krisztina |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
Itt van a legjobb a party
Ma mindenbe bele kell szarni
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
Durva lesz ez a buli, brutál a brigád
Szarok a bánatra meg, hogy merre halad a világ
Ha DopeMan velem van, tuti, hogy ma kész leszek
Mindig züllött az a party, amiben részt veszel
Nyugivan, nem kötekedni jöttem
De te jártál szarul, mert itt van csomó span mögöttem
AZA a pultnál áll, kezében egy whisky
A Scarcity-ben mindenki alkesz, ez nem habiszti
Itt senki sem visszahúzódó fajta
KicsiDope az asztalnál ül, egy kurva van rajta
Ilyen a banda, egy csaj se marad szárazon
Ne kérdezd, hogy megbaszlak-e, mert tudod a válaszom
A kezedet tedd fel!
Az Aprító épp neked reppel!
Aki hallgat az nem lehet seggfej!
Lazuljál velünk tesó, csak flashelj!
Itt van a legjobb a party
Ma mindenbe bele kell szarni
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
Itt van a legjobb a party
Ma mindenbe bele kell szarni
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
Alig bírok állni, túlléptem a mértéket
A Killakikitt van a házban, itt a két véreb
Pofátlan formák vagyunk, de te bennünk ezt bírod
Ha szócsatába kezdesz velünk, hamar megszívod
A Tirpa megint uralja a helyszínt
Az alvilági szövege fertőzi meg a felszínt
Szemtelenül fiatal, életvitele káros
Mo. meg lesz baszva, itt van a realszöveggyáros
Szexi vagy béjbi, kajak feldob a látványod
De ha belém szeretsz magad alatt a fát vágod
Ha kiüt a pia PKO lesz ki rád számol
Ha felállok a színpadra őrjöng a lánytábor
Engem csak ez az ami éltet
A középpontban vagyok és ott is maradok végleg
Nincsen tabu téma, én bármit papírra vetek
Mi a fasznak búslakodni, a pofátokba nevetek
Itt van a legjobb a party
Ma mindenbe bele kell szarni
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
Itt van a legjobb a party
Ma mindenbe bele kell szarni
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
Kinek hiányzik mindig a veszekedés
Az nyomja folyton, kinek az esze kevés
Mer már majdnem minden party-n van egy verekedés
Az természetesebb, mint a reggeli merevedés
Vidd innen a rossz energiákat
Csak pozitív ember lehet, aki velem piálhat
Ne szólj a dolgomba, ma ne akarj kioktatni
Ha mi nyomjunk szívi a csöcseidet dobjad ki
Lehet nem mondok én nagy igazságokat
De a szövegem feldobja a palikat, a lányokat
Erre születtem én, hogy boldoggá tegyelek
Emeld fel a kezedet, ne csak rázzad a fejedet
Dobd ki magadból a bút, a jókedv maradhat
Jó érzés, ha az emberekre a szavam hat
Ha szelíd vagy maradj szelíd, ha vad vagy maradj vad
Fogadd meg tőlem, hogy te is mindig csak magad add
Itt van a legjobb a party
Ma mindenbe bele kell szarni
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
Itt van a legjobb a party
Ma mindenbe bele kell szarni
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
Itt van a legjobb a party
Ma mindenbe bele kell szarni
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
Itt van a legjobb a party
Ma mindenbe bele kell szarni
Gyere kapcsolj ki testvér
Gyere tombold át az estét
A hetvenes évek egyik legnépszerűbb hazai zenekarának Staféta és II. című anyaga számos ritkasággal, kislemez- és filmdallal egészült ki.
- Ezt a fajta vokális zenét ilyen szinten akkor senki nem művelte Magyarországon. Nagyon fiatalok voltunk, jó időben, jókor találkoztunk, azt a fokú intenzitást, amit akkor megéltünk, későbbi pályámon nem találtam meg - mondta Karácsony János gitáros, énekes a kiadványok megjelenéséhez kapcsolódó budapesti közönségtalálkozón, amelyet óriási érdeklődés övezett.
A Generál 1971-ben alakult a Zé-Gé és a Ferm együttes fúziójából, a hetvenes évek legvégéig tartó történetében két korszak és felállás létezett, mindkettő idején hatalmas népszerűség övezte a csapatot.
Az első, a "kölyök" Generál időszakát a dallamos middle of the road stílus, a Mikrolied női vokáljával (Bódy Magdi, Herczku Annamária, Várszegi Éva, később Szigeti Edit) megerősített slágerek jellemezték. Az együttes, amelyben Révész Sándor (ének), Novai Gábor (basszusgitár, vokál), Várkonyi Mátyás (billentyás hangszerek, vokál), Reck Lajos (dob), valamint Ákos István (gitár) is alapító tag volt, 1972-ben megnyerte a Ki Mit Tud?-ot.
Generál együttes, balról Várkonyi Mátyás, Póta András, Novai Gábor, Horváth Charlie, Tátrai Tibor, Solti János 1976-ban
Fotó: Fortepan/Urbán Tamás
- A Generál nevet Ákos István Kiselefánt találta ki, a Ki Mit Tud? idején már rendszeresen játszottunk a zuglói Danuviában és a csepeli Radnóti művházban
a tehetségkutatón elért sikernek, a tévés nézettségnek köszönhetően aztán hirtelen országos hírű zenekar lettünk
- idézte fel Novai Gábor, aki a Generál után a Hungariában és a Dolly Rollban zenélt.
A "kölyök" Generál első két lemeze, az 1973-as Staféta és a két évvel későbbi II-es album CD-n eddig nem volt elérhető teljes egészében, mindössze egy válogatás jelent meg 1993-ban, ezen a Staféta 14 dalából tíz szerepelt, a II-esről pedig mindössze négy szám.
A GrundRecords gondozásában most technikailag korszerűsítve kiadott két anyag dalait Várkonyi Mátyás és Novai Gábor, a dalszövegek többségét Miklós Tibor írta.
A Stafétán olyan korabeli slágerek szerepelnek, mint a Kövér a nap, a Százéves kút, a Fűrész vagy a Törökméz. A felvételeket hat további Generál-kislemezdal egészíti ki a hetvenes évek első feléből, köztük a legelső, a Mit tehet az ember egy eltört szerelemmel.
A II-es lemezen hallható A szerelem virágai, az Ének a toronyból, a Lopom a napot és a Madár száll a szívemmel. Itt a bónuszok közé két filmdal (az Utánam srácok című ifjúsági tévésorozat főcímdala és a Kenguru című film zenei albumáról lemaradt Hányszor mondtad), valamint a nagy kislemezes sláger, a Csöngess be, jóbarát! került.
Tátrai Tibor (Generál együttes), 1976
Fotó: Fortepan/Urbán Tamás
A II-es lemez elkészítésekor már Európában is sok országban ismerték és szerették a Generált, hiszen felléptek Olaszországban, Csehszlovákiában, Ausztriában, az NDK-ban, Lengyelországban és Hollandiában is. A doboknál Reck Lajost Póta András váltotta.
- Vezettük a holland slágerlistát, és megkockáztatom, hogy a világhírnév küszöbén álltunk. Ebből végül nem lett semmi, de nem sokon múlt
- mondta Révész Sándor énekes.
A Generál elindult egy progresszívebb zene irányába, amit - mint Várkonyi Mátyás fogalmazott - itthon a monopol helyzetben lévő lemezkiadónál nem fogadták kedvezően.
Miután Révész a Piramisba, Karácsony pedig az LGT-be távozott, Várkonyi Mátyás 1975-ben újjászervezte a Generált, a frontember Horváth Charlie, a gitáros Tátrai Tibor lett, a stílust pedig a funk és a soul hatotta át.
Horváth Charlie (Generál együttes), 1976
Fotó: Fortepan/Urbán Tamás
A zenekar második korszakában szintén két lemez született (Zenegép - 1977, Piros bicikli - 1979); a Generál 1999-ben, 2000-ben és 2015-ben néhány alkalommal ismét közönség elé állt.
Kiemelt kép: Révész Sándor a Generál együttes énekese a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színházban, 1972-ben
Fotó: Fortepan/Erky-Nagy Tibor