


| Előadó: | Egyéb szövegek |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Bradányi Iván Porter Cole |
|
Cole Porter |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Sír a gitár, sír a dal,
S a szívemre száll egy emlék a nyárból,
Oh, hol az a nyár és hol az a mámor,
S mondd, hol az a csók, az a lángolás?
Csak bolyongok én, céltalanul,
Míg susog a szél s a parton a pálmák,
Ők őrzik csupán szerelmünk álmát,
Miközben sír a gitár.
A gyönyörű perc, mit melletted éltem
Már ködbeborult, messzire jár.
A boldog perc, csókod az esti szélben,
Oh, nem jön el értem tán soha már.
Hogy dobbant a szív,
hogy perzselt a száj!
De felhőkre futott a nyár
És búcsúznunk kellett.
S most hiába átkozom már
A tékozolt percet,
Nem enyhül a kín, egyre fáj.
Hát csak zokogj gitár, sírj tovább!
Míg az álmaim sápadt lángja végsőt lobban,
Míg a vágy tovaszáll
S a szív egy utolsót dobban,
Míg össze nem dől a világ.
Olyan sápadt az égen a csillagsugár,
És a házak felett úgy leng a szürke fátyol,
Örök homályba hullt a föld, miattam gyászol,
S ha már temetni kell a régi csodát,
Sírj csak gitár, sírj tovább!
Sírj csak gitár, - sírj tovább!



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul