dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
NatteR MC: Kipp Kopp

NatteR MC - Kipp Kopp

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: NatteR MC
Album: Keressük!
Szövegírók: NatteR Mc
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 9509 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kipp Kopp

Nézz körbe mennyi copy arc kipp kipp kopp
Elterjedtek itthon , veszélyben a magyar hip hop
Plasztik tagokra gerjedtek, de mind koppintott
Itt Ott piszkítják a teret, tip top pusztítok
Minden hervadó virágot csak úgy eltiprok
Lehet forradalmat izzítok de gazt írtok
Mindig azt írom le ami mást elvakított
Ha nem lehettek királyok, legyetek fakírok
Leszakítok a kínok között egy szirmot
hogy összeütközik a síkon sok tetsz írnok
Kiknek inog a léc a lábuk alatt, nem titok
Úgy bombáznak rájuk akár a palesztinok.
Tömegsírok, miken inkább nevetek mint sírok
A nevetek lesz amit a gyászrovatba írok
Pillog a sok szempár, ez itt nem a rózsaszín blokk
Leblokkolsz majd figyeld aztán jön az hogy KIPP KOPP.

Koppintott lett a magyar hipi hip hop
Kinyitom az ajtót nem kell a kipi kipp kopp
Kéne távozni, figyelj már tipi tip top
Lejárt az időd, nem ketyeg a tiki tik tok

Azt mondják felénk a csaj rap ritka
Itt talpon kell maradni, ha a véredet szívja
Sok veréb, kiknek non stop nyitva a kalitka
Ha nem bírod cérnával inkább itt egy Kalinka
Lassan a papokat a növendék tanítja
A légkör már olyan mint egy kibaszott kripta
Ahova betekint néha egy hadsereg inka
Mer elfáradt a brigád és egy felest úgy inna.
Taszítja a légkört, hogy rászabadítja
a lángokat az eszme, éget a szikra
Szívja a mérget az élet aprítja,
A szennyeket szelektálva eltakarítja.
Felszabadítja a teret, megszakítja
A láncokat mivel a végharcait vívta
A part visszahívja, pattan egy szikra
Nincs visszajátszás, yoo elveszett a hit ma

Mert nem ismert nálunk az a szó hogy vészfék
Úgyis elkaplak akármeddig mész még
Tépj szét , ha nem tetszik a szavam lépjél
Tépjél, hogy örülj mikor égetlek szénné
A soraimmal, a nevemben két Té
Ütközik a retináddal, ez repeszt szét héj
a rap-em rekeszt be, ereszd el, a végén
úgyis te leszel, ki majd keresi a békém.
Kérték hogy hagyjam el már az iróniám
De felesleges ilyen terheket kiróni rám
Mert ebből fakad sokak szerint egy két hibám
Mért mindig azt osztjátok. ami a tömegből hiány
Azt adom mindig mindenkinek őszintén ami jár
Nem leszek az az ember aki a háttérben rinyál
Csak az a kicsi mc aki minden helyzetben kiáll
Ki a sivár talajból mászhatatlan hegyeket csinál

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ők a Magyar Mozgókép Fesztivál idei életműdíjasai

Elek Judit filmrendező és forgatókönyvíró, Piros Ildikó színésznő, Gulyás Buda operatőr, Selmeczi György zeneszerző és Deimanik Tamásné Baba fénymegadó kiemelkedő pályáját méltatja idén a Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjjal.


Az ünnepélyes díjátadóra a Magyar Mozgókép Fesztivál keretében, 2024. június 14-én este Balatonfüreden, a Kongresszusi Központban kerül majd sor.  A június 12-15. között Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban megrendezendő legnagyobb hazai filmes mustrán az életműdíjasokhoz kapcsolódóan többek között olyan filmeket nézhet majd meg a közönség, mint a Kontroll, a Csak szex és más semmi, a Macskajáték és az Angi Vera. A tavalyi nagysikerű Cannes-i vetítés után itt lesz majd először látható a Sziget a szárazföldön című klasszikus frissen restaurált verziója is.

 

Az idén 87. születésnapját ünneplő Elek Judit Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező és forgatókönyvíró, a Balázs Béla Stúdió alapító tagja, 1956 és 1961 között a Színház- és Filmművészeti Főiskola diákja volt Máriássy Félix osztályában. Az 1967-ben készült stílusteremtő lírai dokumentumfilmje, a Meddig él az ember. 1968-ban készítette el első nagyjátékfilmjét, a dokumentarista és játékfilmes technikákat izgalmas vegyítő Sziget a szárazföldönt Kiss Manyival a főszerepben. Az 1983-as Mária-nap című filmje Szendrey Júlia életének motívumai alapján készült. Mindhárom alkotást bemutatták a Cannes-i Filmfesztiválon. 1989-es Tutajosok című munkája az Európa-szerte nagy figyelmet kapott tiszaeszlári per témáját dolgozza fel.1994-ben saját kisregényét vitte filmre Ébredés címmel, gyerekkori élményeiről. A tavalyi nagysikerű Cannes-i vetítés után itt először láthatja majd a hazai közönség a Sziget a szárazföldön című filmjének frissen restaurált verzióját.


Piros Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színésznő, érdemes művész, a MMA rendes tagja, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja már négyéves korában szerepelt színpadon. 1970-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán Várkonyi Zoltán osztályában, majd 37 éven át a Madách Színház tagja volt. Kamera elé először 1966-ban állt, azóta több mint 50 filmben és tévéjátékban szerepelt, melyek közül a Nem szoktam hazudni, A veréb is madár, a Hahó Öcsi, a Gyertek el a névnapomra és Az élet muzsikája című filmekre a legbüszkébb.  Legismertebb szerepeinek egyike az 1978-ban bemutatott Abigél című tévésorozat Zsuzsanna nővére. A Magyar Mozgókép Fesztiválon a Macskajáték című filmjét vetítik, mellyel egyben a nemrégiben elhunyt Eötvös Péter Kossuth-díjas zeneszerzőre is emlékezünk.


Gulyás Buda Balázs Béla-díjas magyar operatőr, egyetemi tanár 1949-ben született. 1979-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Olyan legendás sorozatoknak volt az operatőre, mint a Linda, az Angyalbőrben, a Família Kft. és olyan népszerű filmeket fényképezett, mint Bujtor István Hamis a baba (1991) és Három testőr Afrikában című filmje 1996-ban, vagy Goda Krisztina három közönségsikere, a Csak szex és más semmi című 2005-ös vígjáték, a 2006-ban készült Szabadság, szerelem és a 2008-as Kaméleon. A fesztiválon az általa fényképezett Csak szex és más semmi filmet nézhetik meg a filmbarátok.


Selmeczi György a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Erkel-díjas zeneszerző, zongoraművész, karmester, operarendező, érdemes művész 1952-ben született Kolozsváron. Először a bukaresti Zeneművészeti Főiskolán, 1975-től a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait. 1976-tól 1977-ig Pierre Boulez, majd 1979-ben Daniel Charles irányításával dolgozott Párizsban. Magyarországon kívül Európa számos országában hangversenyezik karmesterként, zongoraművészként és zeneszerzőként. Közel hatvan film zenéjét jegyzi, melyek között olyan ikonikus alkotások is szerepelnek, mint az 1978-ban készült Angi Vera, a Megáll az idő, az Idő van és a Szirmok, virágok, koszorúk a nyolcvanas évekből. Legutóbb a 2022-ben készült Toldi - A mozifilm című animáció zenéjét komponálta. A Magyar Mozgókép Fesztivál az Angi Vera vetítésével tiszteleg előtte.


Deimanik Tamásné Baba Balázs Béla-díjas fénymegadó közel ötvenéves pályafutása alatt olyan filmeken dolgozott, mint a Ripacsok, az Örökség, a Kopaszkutya, a Dögkeselyű, a Könnyű testi sértés, a Szirmok, virágok, koszorúk, az Idő van, a Roncsfilm, a Csinibaba, a Valami Amerika vagy A martfűi rém. A fesztiválon az általa fényelt Kontroll című filmet vetítik.


A Magyar Mozgókép Fesztivál a magyar film ünnepe a csodálatos Veszprém-Balaton régióban, különleges élmény a közönségnek és pezsgő találkozó a magyar filmeseknek. Idén június 12-15. között a legújabb magyar alkotásokkal, izgalmas sztárokkal, felejthetetlen moziélménnyekkel várja a közönséget Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban a mozikban és szabadtéri vetítéseken a hűs, balatoni estében.


Fotó: MOZ.GO