


| Előadó: | Gereben Zita |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Hárs Viktor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

And finally here I am, where always ought to be
A day has gone, I feel our linden tree
Spreads the scent of home, where my
heart belongs
I'm still dazed by the memory of our songs
We used to sing upon the shades
of fleeting sun
Plucks on your guitar would always bring the fun
Yet I hear the same jokeslike before
Still there's nothing what could amuse us more
To be with you always brings the same,
same old warmths
The closest one, the member of the game
Now I call it life, a life that I could not reject
'cause I need it, it's the fresh air it's a piece
of bread
It's like a sip of wine, it's a mildness of your hand
I think there won't be end
Our garden is the same, but now it's pearly white
Under the snow, sleeps its winter night
And the chap with his big carrot-nose
Tells the secrets of tales he already knows
(The) sketches of our life, the happiness and joy
No matter if its cold, it's simple as a toy
It's my place and my good people around
Feel our home, where I am safe and sound



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik