


| Előadó: | Omen |
|---|---|
| Album: | Idegen anyag |
| Megjelenés: | 1997 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi Müller Péter Iván Kalapács József Nagyfi László Ács András Sárközi Lajos Nagyfi Zoltán |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Premier Art Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Minden nap másnap van
Vacogsz az ágyadban
Használt a vénád, fáradt véred
Azért félsz, mert muszáj félned
Az adagodat kéred
Még egyszer akarod
Utoljára tényleg
Hányadszor fogadod?
Minden nap másnap van
Minden nap másnap
Egyformán elromlik
Minden nap már csak
Az adagodat kéred
De megesz, amit megeszel
Az adagodat akarod
De az az adag te leszel
Kevés egy félisten
Egész meg még nincsen
A túlvilágot jelentő deszkák várnak
Halálhíres lehetsz már csak...
Az adagodat kéred
Még egyszer akarod
Utoljára, tényleg
Hányaszor fogadod?
Minden nap másnap van
Másnap van minden nap
Minden nap másnap van másnap
Egyformán elromlik
Elromlik minden nap
Minden nap egyformán másnap
Ezeregy éjen túl
Még mennyit élhetsz túl?
Ártatlan ördög, nyomorult angyal
Magadra gonolsz összetört aggyal
Az adagodat kéred
Még egyszer akarod
Utoljára tényleg
Hányadszor fogadod?
Minden nap másnap van
Minden nap másnap
Egyformán elromlik
Minden nap már csak
Az adagodat kéred
De megesz, amit megeszel
Az adagoat akarod
De ez az adag te leszel


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton