Előadó: | Én és a kisöcsém |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szilágyi László |
Eisemann Mihály |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Vigyá komám, nehogy korán
feküdj le ma este ám!
Egy jó lokál, egy pár pohár,
ilyesmit kihagyni kár!
Nem árt a dzsessz, nem árt a szesz,
barátom, jegyezd meg ezt!
S a tizedik pohár után
az ember dadogni kezd:
Csa- csa- csak egy cseppet ittam, kérlek,
csu-csu- csudajó kedvem van már,
csü- csü- csü- csü-
csücsülj le komám,
mert a lábam gyengén áll!
Pi- pi- pi- pi- pincér, még egy pezsgőt!
Pe- pe-pe- pe- pertut iszunk, sőt:
pu- pu- pu- pu-
puhára puhítunk barátom minden nőt!
Do- do- do- do- doktort kéne hívni,
du- du- du- du- duplán látok már.
Dupla lesz a számlánk is,
mert kis főpincér nagy számlával jár.
Csa- csa- csak egy cseppet ittam, kérlek,
csu-csu- csudajó kedvem van már,
csü- csü- csü- csü-
csücsülj le komám,
mert a lábam gyengén áll!
Szmokingba’ légy, mert cirka négy
lokálba megyünk mi be.
Az ember négy lokál után
nem fér be a bőribe!
Reggeledik, később pedig
az embert lefektetik.
Remek dolog, az ágy forog,
s az ágyban ezt dúdolod:
Csa- csa- csak egy cseppet ittam…
(Refr.)
Hazánkban elsőként a Debreceni Egyetem indít zenei menedzser mesterképzést, hogy egy folyamatosan megújuló, szerteágazó szakterületen is piacképes diplomát szerezhessenek a hallgatók.
- A DE gazdaságtudományi karának és könnyűzenei intézetének négy féléves mesterszakja minden szempontból hiánypótló lesz. Két év alatt piacképes tudást, átfogó szakmai ismereteket szerezhetnek a menedzseri szakmáról a hallgatók - fogalmazott Bács Zoltán egyetemi kancellár, az új képzés szakfelelőse.
- A könnyűzenei képzés felsőoktatási bevezetésénél is rendszerben gondolkodtak, aminek egyik legfontosabb eleme a produkció, a művészeti érték, a másik a menedzsmenttel foglalkozó szakemberek jelenléte, valamint a szükséges technikai háttér megteremtése - magyarázta a kancellár, megjegyezve, hogy a zenei menedzserek sokrétű munkát végeznek, ezért speciális ismereteket és képességeket igényel ez a hivatás.
A zeneiparban is felértékelődik a gyakorlati tudás, amire ugyan autodidakta, tapasztalati úton is szert lehet tenni, de az egyetemi képzésnek köszönhetően rövidebb idő alatt nyílhat lehetőség a szükséges piaci ismeretek megszerzésére.
- A gazdaságtudományi kar a könnyűzenei intézettel közösen dolgozta ki a mesterszak részleteit, az oktatásba neves szakembereket, szakmai szervezeteket is bevonnak, de fontos az is, hogy a zenei, művészeti, kulturális példák mentén valósuljon majd meg a szakemberek képzése – jelezte Fenyves Veronika kari vezető.
- Már 2021-ben, a kortárs könnyűzenei alapképzés indulásakor felmerült a zenei menedzser mesterszak meghirdetése, amely többszintű szakmai háttérrel megtámogatott hiánypótló képzésként érhető el szeptembertől a Debreceni Egyetemen - hangslyozta
- Több ezer olyan produkció van az országban, amelyek hozzáértő irányítást igényelnek, ehhez szakemberekre van szükség, ami jelentősen felértékeli a DE új képzésének jelentőségét - emelte ki
Bakó Csaba, a Tankcsapda produkciós menedzsere szerint a zenei menedzsereknek egyfajta plusz zenekari tagként a produkció minden részére rálátással kell lenniük, a turnék szervezésétől, a koncertek, fellépések körülményein át a sajtónak adott interjúkig és közösségi médiás megjelenésekig.
"Egy-egy zenei produkciónál rengeteg pluszmunkát kell végezni a zenei rész megalkotása, a dalírás és a hangszerelés mellett. Folyamatos tanulásra, önképzésre van szükségük azoknak is, akik már évtizedek óta a pályán vannak" - mondta Bakó Csaba, megjegyezve:
a debreceni képzés országosan egyedülálló abból a szempontból is, hogy egy helyen és egy időben nyílik rálátás az egész szakmára, "gazdasági, zenei, koncertszervezési, kommunikációs értelemben egyaránt".
A képzés felépítése
A négy féléves, 120 kredites mesterszakra bármilyen alapképzés elvégzését követően lehet jelentkezni. Az első évben általános menedzser kompetenciákat lehet elsajátítani, művészeti háttértudásra tehetnek szert a hallgatók, a második évben a speciális menedzser tárgyakat tanulhatják.
Klasszikus és könnyűzenei menedzsment is szerepel a képzés rendszerében, ennek megfelelően a lehető legszélesebb spektrumban
- többek között turnémenedzsmentből, pénzügyi ismeretekből, zeneipari jogi szabályozásból, a social media és az influencerek szerepéről - készítik fel a leendő szakembereket.
Fotó: illusztráció/Freepik