Előadó: | Irigy Hónaljmirigy |
---|---|
Album: | Buliwood |
Megjelenés: | 1997 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | PolyGram-Zebra |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Mozdulok erre, mozdulok arra,
Dobok egy tetkót a bal vállamra.
Észre sem veszem, hogy lilul a fejem,
S az izomtrikóban vastag a kezem.
Csak ez, csak ez, csak ez kell nekem,
A szteroid helyett csak tarhonyát eszem.
Orvosért kiált, az anyja kínját!
Há' nehogy má' én vigyem a vitaminját!
~refr.~
Fekve nyomok, egy héten át,
Dolgozik bennem a szénhidrát!
A szériát emelem, és úgy érzem,
Tuti hogy vastagabb vagyok, mint múlt héten.
Az évek szállnak, a gyúrás marad,
Beöntés alatt is bámulom a falat.
Tabletta nélkül már nem megy nekem,
Így mással hempereg otthon a nejem.
Állok, állok, hálapénzre várok,
Bomlanak utánam az öreglányok.
Lóvét? Igen! Ékszert? Igen!
Ebből épül kégli-migidi majd a hegyen.
~refr.~
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János