Előadó: | Akroprolis |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
A téli hidegben végigoson
A négyes-hatos villamoson
az a vissza nem fojtható izzadság pára
hello kitty, na mondd mi a pálya
és a tinilányok szeme alatt elkenődött festék
lemezeket tekerve tölthették el az estét
de ők is sejtik holnaptól úszhatnak a sárban
de ma reggel még beröppennek ó az iskolákba
és az öregek csak tolakodnak egyre egyre beljebb
túlteljesitik szép lassan az ötéves tervet
az ellenőrök beugatnak nincs jegy, fizet
legszivesebben fellöknéd mindegyiket
és a megállókban az a jól fizetett csőcselék
az a rosszul öltözött nemzetiszínű söpredék
amit lassanként a gép forogva kiokád magából
fellélegez mindegyik a levegő szagától
Körűti körforgás, erőltetett menet
európában túl drágán vehetsz ide jegyet
mehet a menet, na gyerünk, csakis körbe körbe
zsebtolvajokra vigyázz
és táskákat az ölbe
mert a villamos néha heves fékezésre
én meg pofonra, befutok a késbe
tettem a tétet a tuti befutóra
de mégis a végén elvitte a róka.
Egy Ománban élő magyar lány lett a Sziget fesztivál történetének 11 milliomodik látogatója, akit a rendezvény hétfői zárónapján köszöntöttek a bejáratnál.
Kormos Emília Panna elmondta, életében először jár a Szigeten. A fiatal hölgy, akit fotósok hada fogadott, a nagynénjével érkezett a fesztiválra.
A gimnazista lány beszámolt arról, hogy elsősorban a zárónap fő fellépője, Chappell Roan esti koncertje miatt jött a fesztiválra, és azért érkezett kora délután, hogy felfedezze a Szigetet.
Egy Sziget-örökbérletet, valamint egy ajándékcsomagot kapott a szervezőktől
Budapest, 2025. augusztus 11. A fesztivál történetének 11 milliomodik látogatóját, Kormos Emília Pannát köszönti Kádár Tamás, a Sziget Zrt. cégvezetője a 31. Sziget fesztiválon a Hajógyári-szigeten 2025. augusztus 11-én. MTI/Vasvári Tamás
Az idén immár 31. alkalommal megszervezett Sziget fesztivál tízmilliomodik látogatója szintén egy magyar hölgy volt 2023-ban.
A Szigeten hétfőn az amerikai Chappell Roan előtt a Portugal the Man és a Last Dinner Party is fellépett a nagyszínpadon.
Borítókép: Budapest, 2025. augusztus 11. A fesztivál történetének 11 milliomodik látogatója, Kormos Emília Panna a 31. Sziget fesztiválon a Hajógyári-szigeten 2025. augusztus 11-én. MTI/Vasvári Tamás