


| Előadó: | Siménfalvy Ágota |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Miklós Tibor |
|
Dancsák Gyula |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Hozzám simultál, s ezzel mindent elmondtál,
Mindent, amit szóval talán el sem mondanál.
Hogy könnyű vagy és boldog,
S mindig boldogabb leszel,
Hogy mindig velem ébredsz,
S velem alszol el.
A lélek rémeit, a széthulló magányt,
Mindazt, ami bántott,
Amíg eljöttem hozzád,
A hátam mögött hagytam,
De az emlékük kísér,
Szeretned kell engem,
Hogy el ne vesszek köztük újra én!
Ébred valami a szívemben,
S ez a valami úgy árad bennem.
Érzem gyönyörű és végtelen,
Olyan új nekem, hogy máris féltem.
Te valahol a múltban jársz,
Valakihez még vissza-visszatérsz,
Óh,ne hagyj el még gondolatban sem.
Névtelen az út, langyos eső pereg ránk,
Mintha most kezdődne minden,
Érzem, úgy ölellek át.
Mindent legyőz bennünk a szomjas kívánság,
De évezredek mélyéről szólít minket,
Szoríts,ölelj át!


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.